KontaktKontakt

KIELKISMAKU.PL

Informacje o stronieInformacje o stronie
WspółpracaWspółpraca

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Kiełki słonecznika - mają dużo cynku, żelaza oraz witaminy E. To też łatwo przyswajalne i zdrowe kwasy tłuszczowe. Hamują proces starzenia się komórek mózgowych.


Zobacz też:
Wafle ryżowe na redukcji
Wafle ryżowe na redukcji

przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność

Dieta redukcyjna, jak każda inna, rządzi się swoimi prawami. Jej celem jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej na rzecz wzrostu masy mięśniowej. To oznacza, że konieczne jest ograniczenie spożywanych kalorii.


Po określeniu indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego należy dodatkowo zmniejszyć go o 100-300 kcal, co pozwoli nam skuteczniej zmniejszać wagę. Osoby będące na redukcji opierają swoją dietę o produkty lekkostrawne, niskokaloryczne i jednocześnie bogate w składniki odżywcze. Czy takie są też wafle ryżowe?

Kalorie w waflach ryżowych

Kalorie są jednym z wrogów osób stosujących dietę redukcyjną. Nie należy się ich jednak bać, ponieważ potrzebujemy ich, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Musimy zatem jeść, aby mieć energię do codziennego działania. Każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Redukcja wiązana jest ze spożywaniem mniejszej ilości kalorii, niż organizm potrzebuje. Na kuchennych półkach powinny się więc znaleźć produkty niskokaloryczne.

Wafle ryżowe w 100 gramach zawierają ok. 380 kcal. Istotne jest jednak to, ile kalorii ma jeden wafel, a ma on stosunkowo mało, ponieważ ok. 35 kcal. W przypadku wafli slim od kupiec.pl jest ich jeszcze mniej, gdyż na jedną sztukę przypada zaledwie 19 kcal. Dla zaspokojenia chęci na przekąskę pomiędzy posiłkami w zupełności wystarczą 3-4 wafle, a więc jest to idealna porcja na II śniadanie lub podwieczorek.

Cenny błonnik

Utracie tkanki tłuszczowej sprzyja ponadto błonnik, którego źródłem są również m.in. wafle ryżowe. Jest to spowodowane tym, że niektóre z nich, jak te od kupiec.pl wytarzane są z pełnych ziaren brązowego ryżu z Włoch.

Błonnik powoduje, że dłużej czujemy się syci, a zatem możemy ograniczyć w ten sposób ilość produktów i wielkość porcji, dostarczając tym samym mniejszą ilość kalorii, na redukcji to wręcz idealne rozwiązanie. Uczucie głodu pojawia się znacznie później od zjedzenia ostatniego posiłku. Błonnik poprawia funkcjonowanie mechanizmów w naszym organizmie, które odpowiedzialne są za metabolizm.

Wafle ryżowe produkowane z ryżu brązowego z Włoch nie zawierają mąki, sztucznych barwników i konserwantów. Jedyne, co w nich znajdziemy, to ryż i ewentualnie ziarna oraz kasze. Nikt nie zaprzeczy, że te składniki warto polecić osobom dbającym o siebie oraz swój organizm.
Inne artykuły

Kiełki pszenicyNajczęstsze błędy podczas parzenia kawyKiełki słonecznika

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


Chałka - czarująca słodka bułaMajonez domowyCrumble ze śliwkami

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania