Wpływ ashwagandhy na naszą psychikę
Wpływ ashwagandhy na naszą psychikę


Ashwagandha to roślina nazywana witanią ospałą lub indyjskim żeń-szeniem, która ze względu na swoje cenne właściwości znalazła szerokie zastosowanie w medycynie. Od tysięcy lat sięga się po ashwagandhę w przypadku zmian skórnych, dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, epilepsji czy też problemach natury psychicznej. Substancje zawarte w tej roślinie wpływają korzystnie na jasność umysłu, poprawiają pracę mózgu i koncentrację. Ashwagandha jest adaptogenem, który zwiększa odporność organizmu na niekorzystne działanie stresu, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej.


Suplementacja ashwagandhą = poprawa pracy mózgu i profilaktyka przed Alzheimerem

Obecnie ashwagandha jest bardzo dobrze przebadaną rośliną, w związku z czym naukowcy wiedzą dokładnie. które substancje aktywne odpowiadają za jej prozdrowotne właściwości. Nie zmienia to jednak faktu, że już tysiące lat temu sięgano po to zioło i bez znajomości owego składu. W medycynie ajurwedyjskiej z ashwagandhy przyrządzano tonik na wzmocnienie, który dodawał sił witalnym i poprawiał pracę umysłu. Roślina ta jest niezwykle pomocną bronią w walce ze stresem i ogólnym osłabieniem. Świetnie poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. wspomagając pamięć i koncentrację. Okazuje się, ze suplementowanie się ashwagandhą wpływa pobudzająco na procesy kojarzenia i zapamiętywania. Te wspaniałe właściwości przypisuje się glikowitanolidom zawartym w korzeniu.

Osoby pragnące uchronić się przed Alzheimerem z całą pewnością powinny zainteresować się ashwagandhą. Choroba ta powiązana jest z powstawaniem pewnego peptydu w tkance mózgowej, którego tworzenie jest hamowane przez standaryzowane wyciągi z indyjskiego żeń-szenia. Sięgając po tą roślinę, można zatem znacząco opóźnić rozwój neurodegeneracyjny mózgu i uchronić się przed rozwojem Alzheimera.

Naturalny i skuteczny środek na depresję

Ashwagandha wykazuje działanie antydepresyjne, a skuteczność tej rośliny można przyrównać do konwencjonalnych antydepresantów. Substancje zawarte w indyjskim żeń-szeniu mogą śmiało konkurować z imipraminą, dlatego też jest to świetna alternatywa dla chemicznych leków depresyjnych powodujących szereg niepożądanych skutków obocznych. Ashwagandhę stosuje się także z powodzeniem przy wielu innych chorobach psychicznych. Witania ospała okazuje się być skuteczna także w przypadku osób borykających się ze schizofrenią, chorobą afektywną dwubiegunową, nerwicami czy ze stanami lękowymi. Roślina ta dla wielu osób okazuje się być wybawieniem, gdyż jest to lek na niespokojną duszę i zestresowany umysł. Jako, że bezsenność ma zwykle podłoże psychiczne, witania ospała jest niezwykle pomocna w walce z tą przypadłością. Wpływa ona ogólnie na poprawę zdrowia psychicznego.

Przeciwwskazania do stosowania indyjskiego żeń-szenia

Chociaż Ashwagandha jest naturalnym specyfikiem o działaniu antydepresyjnym i antystresowym, to jednak istnieją pewne przeciwskazania do stosowania tej rośliny. Nie poleca się jej w przypadku osób zmagających się z nadczynnością tarczycy ani też kobietom w ciąży. Po witanię ospałą nie powinny również sięgać osoby przyjmujące leki uspokajające, preparaty na bezsenność czy też medykamenty przeciwpadaczkowe bądź środki znieczulające. Bardzo ważne jest także to, aby nie przekraczać zalecanej przez producenta dawki dziennej oraz dokładnie czytać skład produktu.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem StraganZdrowia.pl





Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>









Inne artykuły - ( 1 )

Kilka niesztampowych pomysłów na dania z Thermomix na Walentynki.KiełkiSmaku to kuchenne eksperymenty - odkrywanie nowych smaków i zaskakujących kombinacji...Pomysł na świąteczną dekorację ...Kiełki w słoiku - to bajecznie proste

Szampan w truskawkach Chrzanowo-jajeczny sos do kanapek Karpatka doskonała (Thermomix) Szybki deser jogurtowy

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów