przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy
WiadomościWiadomości
WspółpracaWspółpraca
KontaktKontakt
Strona startowaStrona startowa

KIELKISMAKU.PL

Polityka prywatnościPolityka prywatności
Informacje o stronieInformacje o stronie

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że - aronia
Zastosowanie aronii: nalewki, soki, dżemy, galaretki i jako naturalny barwnik.

Należy do grupy żywności o wysokich wartościach odżywczych gdyż ma właściwości przeciwutleniające i przeciwnowotworowe. Spożywana regularnie zmniejsza ryzyko wystąpienie chorób układu sercowo-naczyniowego. Obniża również stężenie cholesterolu we krwi.

Aronia jest bogata w witaminę C (ok. 2,4mg/100g), witaminę E, karotenoidy oraz witaminy z grupy B (B2, B6, PP). W owocach aronii znajdziesz również składniki mineralne takie jak: molibden, mangan, miedź, kobalt. W 100g masy owocowej znajduje się ok. 5g błonnika pokarmowego.
Zobacz też:Prawdy i mity o katarze u dziecka
Prawdy i mity o katarze u dziecka


Na temat kataru u dzieci można powiedzieć wiele. Tak naprawdę, każdy ma swoją teorię co do tego, dlaczego u dzieci występuje katar. Najlepiej widać to na przykładzie osób starszych, które przestrzegają przed przewianiem dziecka, czy też przed nadmiernym przepoceniem się dziecka. Mity związane z występowaniem kataru u niemowląt i małych dzieci pokutują w polskim społeczeństwie.


"A gdzie czapeczka ..."

Najlepszym przykładem na to, że Polacy mają mylne wyobrażenia na temat kataru występującego u dzieci jest popularne wyrażenie: "A gdzie czapeczka..." nawet jeśli pogoda jest sprzyjająca. Prawda jednak jest taka, że pogoda nie ma wpływu na to, czy u danego dziecka wystąpi katar. Oczywiście, rodzice muszą zachować rozsądek, aczkolwiek większe znaczenie ma to, by dziecko nie przebywało z osobami chorymi. Dzięki temu z pewnością niczym się nie zarazi. Katar może być bowiem bakteryjny lub wirusowy. Naturalnie, może być też stanem przewlekłym u dzieci często chorujących bądź cierpiących na różne alergie. Jedno jest pewne, jeśli już rodzice zauważą, że dziecko ma katar to powinni dokładnie zastanowić się: co jest dobre na katar i dobrać środek, który będzie najkorzystniejszy dla ich pociechy. Warto na początku wykorzystać domowe sposoby, dzięki jakim można będzie pozbyć się kataru. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie w domu oraz o robienie dziecku inhalacji. A jeśli to nie pomoże, to być może warto będzie skorzystać z innych, naturalnych specyfików.

Naturalna woda morska

Do takich produktów zalicza się Disnemar, o którym można przeczytać na disnemar.pl i przekonać, że jest to środek skuteczny. Disnemar to fizjologiczny roztwór soli mineralnych, jaki rozpyla się do nosa dziecka. Disnemar zwalcza: katar, nieżyt nosa oraz przesuszenie śluzówki. Wyposażony on został w specjalnie zaprojektowany dozownik, a więc jego aplikacja jest dla dzieci szybka i przyjemna. Dzięki stosowaniu Disnemaru błona śluzowa nosa jest odpowiednio oczyszczona oraz nawilżona. Podczas kataru Disnemar zregeneruje drogi oddechowe, usuwając nadmiar wydzieliny, ułatwiając oddychanie, a także pozbywając się chorobotwórczych mikroorganizmów.

Inne artykuły

Musli na zdrowieJak wyhodować kiełki w domu?Kontuzje a rehabilitacja sportowa

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


Sok z malin + dżem malinowyBułki z kiełków pszenicyTarta budyniowa z owocami (Thermomix)

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania