Prawdy i mity o katarze u dziecka
Prawdy i mity o katarze u dziecka
Na temat kataru u dzieci można powiedzieć wiele. Tak naprawdę, każdy ma swoją teorię co do tego, dlaczego u dzieci występuje katar. Najlepiej widać to na przykładzie osób starszych, które przestrzegają przed przewianiem dziecka, czy też przed nadmiernym przepoceniem się dziecka. Mity związane z występowaniem kataru u niemowląt i małych dzieci pokutują w polskim społeczeństwie.


"A gdzie czapeczka ..."

Najlepszym przykładem na to, że Polacy mają mylne wyobrażenia na temat kataru występującego u dzieci jest popularne wyrażenie: "A gdzie czapeczka..." nawet jeśli pogoda jest sprzyjająca. Prawda jednak jest taka, że pogoda nie ma wpływu na to, czy u danego dziecka wystąpi katar. Oczywiście, rodzice muszą zachować rozsądek, aczkolwiek większe znaczenie ma to, by dziecko nie przebywało z osobami chorymi. Dzięki temu z pewnością niczym się nie zarazi. Katar może być bowiem bakteryjny lub wirusowy. Naturalnie, może być też stanem przewlekłym u dzieci często chorujących bądź cierpiących na różne alergie. Jedno jest pewne, jeśli już rodzice zauważą, że dziecko ma katar to powinni dokładnie zastanowić się: co jest dobre na katar i dobrać środek, który będzie najkorzystniejszy dla ich pociechy. Warto na początku wykorzystać domowe sposoby, dzięki jakim można będzie pozbyć się kataru. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie w domu oraz o robienie dziecku inhalacji. A jeśli to nie pomoże, to być może warto będzie skorzystać z innych, naturalnych specyfików.

Naturalna woda morska

Do takich produktów zalicza się Disnemar, o którym można przeczytać na disnemar.pl i przekonać, że jest to środek skuteczny. Disnemar to fizjologiczny roztwór soli mineralnych, jaki rozpyla się do nosa dziecka. Disnemar zwalcza: katar, nieżyt nosa oraz przesuszenie śluzówki. Wyposażony on został w specjalnie zaprojektowany dozownik, a więc jego aplikacja jest dla dzieci szybka i przyjemna. Dzięki stosowaniu Disnemaru błona śluzowa nosa jest odpowiednio oczyszczona oraz nawilżona. Podczas kataru Disnemar zregeneruje drogi oddechowe, usuwając nadmiar wydzieliny, ułatwiając oddychanie, a także pozbywając się chorobotwórczych mikroorganizmów.

Inne artykuły - ( 2 )

Zakropiłem Maryśkę ... sami zobaczcie jak wyszłoKtóre kiełki najłatwiej jest wyhodować, a które mogą sprawiać kłopoty początkujacym?Kilka sposobów na zagęszczenie sosu w ThermomixCzy Ty też masz już kamień do wypiekania pizzy?

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:

Makowiec - zawijanyJajka z kiełkamiMakowiec świątecznyKruche babeczki orzechowe z czekoladowym kremem

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania przepisów