Jak we właściwy sposób zadbać o sylwetkę?
Jak we właściwy sposób zadbać o sylwetkę?
Lato jest okresem, w którym zrzucamy z siebie nadmiar ubrań.


Przygotowania formy zaczęły się dawno temu, teraz właściwie powinniśmy zwracać uwagę wyłącznie na efekty. Jeżeli jednak nie jesteśmy zadowoleni z rezultatów, prawdopodobnie coś zrobiliśmy źle. Jak znaleźć w szybki sposób nasz błąd?

Mało efektywne ćwiczenia

Chodzenie na siłownię stało się popularne, ale treningi poszczególnych osób pozostawiają wiele do życzenia. Przede wszystkim niepokoi brak solidnej rozgrzewki. Osoby często zapominają o tym ważnym aspekcie, który wpływa na pobudzenie mięśni.

Kolejną kwestią jest nieodpowiedni dobór ćwiczeń oraz co ważniejsze, zbyt małe obciążenie. Jeżeli trenujemy w pojedynkę, musimy posiadać bardzo silną wolę. Nasze ciało daje pierwsze oznaki zmęczenia, ale nie jest to sygnał do zaprzestania. Dobry trening powoduje późniejsze uczucie wycieńczenia. Gdy go nie ma, prawdopodobnie popełniliśmy gdzieś błędy.

Bez diety nie da rady...

Zapotrzebowanie kaloryczne to mechanizm, którego nie oszukamy. Nawet najcięższe ćwiczenia bez odpowiedniej diety, będą zwyczajnie nieopłacalne. Zrezygnujmy zatem ze słodzenia napojów, solenia potraw oraz unikajmy nadmiaru tłuszczu. Dania typu fast-food warto ograniczyć ze względu na niepozorne kalorie. Od jednej zapiekanki nic się nam nie stanie, ale spożywanie jej co dwa dni jest już sporą przesadą...

Złe podejście merytoryczne

Odżywki kojarzą się nam mylnie ze sterydami. Każdy trener personalny powie jednak, że dostarczanie odpowiednich substancji do organizmu jest przy procesie budowy mięśni potrzebne. Nie bójmy się sprawdzonych dodatków do naszego treningu (nie mylić z nadmiernie chemicznymi środkami).

Produktem naturalnie odpowiedzialnym za wspomaganie rozrostu tkanki kostnej oraz mięśniowej są aminokwasy. Jeżeli nie chcemy korzystać ze specjalistycznych mieszanek, szukajmy ich w naturalny sposób. Łączy się to bezpośrednio z czynnikiem diety, o którym pisaliśmy wcześniej.

Brak motywacji

Ciało ludzkie jest bardzo złożone, ale działa na bazie niezwykle podobnych bodźców. Jeżeli nie mamy motywacji do ćwiczeń, prawdopodobnie szybko zaniechamy dalszych prób. Znajdźmy w sobie zasoby energii oraz wyznaczmy realne cele. Nie od razu Rzym zbudowano, zatem nie oczekujmy idealnej formy zaledwie po miesiącu pracy!

Inne artykuły - ( 5 )

Co chcesz dziś ugotować? Oswajamy cookidoo.plJest i ON. Nowy Thermomix TM6.Jak wyhodować kiełki w domu?Kontuzje a rehabilitacja sportowa

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:

Crumble ze śliwkamiMirelkiCiasto na makaron domowy Chleb weselny (Thermomix)

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania przepisów