przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy
WiadomościWiadomości
WspółpracaWspółpraca
KontaktKontakt
Strona startowaStrona startowa

KIELKISMAKU.PL

Polityka prywatnościPolityka prywatności
Informacje o stronieInformacje o stronie

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Nie bez przyczyny warto zwrócić uwagę na rodzaj nasion jakie kupujemy do kiełkowania. Poleca się nasiona specjalnie do tego przeznaczone (najlepiej ekologiczne), bowiem te, które przeznaczone są do celów siewno-ogrodowych są najczęściej "doprawiane" chemią w celu uniknięcia chorób w pierwszym stadium wzrostu (na ogół na nasionach widnieje takowe ostrzeżenie na torebce). Zdrowiej więc i bezpieczniej zakupić specjalne nasiona do hodowli kiełków i cieszyć pełnowartościowymi kiełkami bez dodatku chemii, której i tak na co dzień pochłaniamy sporo w żywności mocno przetworzonej.
Zobacz też:Musli na zdrowie
Musli na zdrowie


Płatki to jeden z najczęstszych śniadaniowych wyborów. Każdego dnia miliony ludzie sięgają po swoje ulubione musli.


W ten sposób smaczne śniadanie łączy się z wdrażaniem zasad zdrowego odżywiania. Wybór płatków jest ogromny, więc każdy znajdzie mieszankę najlepszą dla siebie. A jeżeli nie, to zawsze można skomponować własną kompozycję z wybranymi płatkami, nasionami, suszonymi owocami, orzechami, a nawet czekoladą.Musli w różnym wydaniu


Liczba kompozycji jest tu w zasadzie nieograniczona. Same płatki musli występują w bardzo różnej postaci, między innymi wyróżnia się płatki żytnie, pszenne czy owsiane. Do tego mnóstwo gatunków owoców i orzechów. W wielu mieszankach pojawiają się też nasiona. Jak widać, różnorodność musli nie ma granic. Jest to z jednej strony zaleta, ponieważ można próbować nowych smaków i urozmaicać sobie dietę. Jednocześnie wybór płatków nastręcza sporo problemów. Półki w sklepach dosłownie uginają się pod ciężarem tego rodzaju produktów. Podejmując decyzję, warto jednak patrzeć nie tylko na smak czy obietnice producentów. Szczególnej analizy wymaga natomiast skład musli. Już pobieżne porównanie składników w nich zawartych pozwala się przekonać, że w tej kategorii mieszczą się bardzo różne wyroby. I chodzi tu nie tyle o bogactwo smaków, co o zawartość zdrowych i niezdrowych składników.Jak wybrać musli?


Jak zatem wybrać zdrowe musli? Można sprawdzać skład poszczególnych produktów i eliminować te, w których jest duża zawartość cukru, a także tłuszcze trans i substancje konserwujące. Umieszczone na opakowaniu skróty oraz obcobrzmiące nazwy przeciętnemu konsumentowi mogą jednak niewiele powiedzieć. Dlatego prostszym sposobem na zdrowe śniadanie będzie skorzystanie z produktów oferowanych w sklepach z ekologiczną żywnością. To prawda, że kosztują nieco więcej. Dzięki nim ma się jednak większą pewność, że składniki musli zostały wyselekcjonowane i przeszły restrykcyjne kontrole. W imię swojego zdrowia lepiej kupić droższe płatki owsiane niż zapychać się tymi z długą listą podejrzanych składników. Ostatecznie zawsze można też skomponować własną mieszankę śniadaniową. To jednak wymaga czasu i cierpliwości do łączenia produktów oraz testowania poszczególnych przepisów.Inne artykuły

Jak wyhodować kiełki w domu?Kontuzje a rehabilitacja sportowaMusli na zdrowie

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


Szybki deser jogurtowyKawa mielona w ThermomixCzworaczek - chleb pszenno-żytni

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania