przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy

KIELKISMAKU.PL

Strona startowaStrona startowa
WiadomościWiadomości
Nasza czytelnia (do kawki)Nasza czytelnia (do kawki)
KontaktKontakt
Informacje o stronieInformacje o stronie
Inne artykułyInne artykuły
WspółpracaWspółpraca
Polityka prywatnościPolityka prywatności

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

JAK HODOWAĆ ...

Szukaj (kiełki informacje)Szukaj (kiełki informacje)

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Witaminy, które w suchych nasionach występują w niewielkich ilościach, podczas kiełkowania produkowane są w ilościach olbrzymich. Szczególnie poziom witaminy C wzrosnąć może nawet 80-krotnie, np. w pszenicy lub soczewicy. Kiełki czerpią też minerały i pierwiastki śladowe z wody, w której są moczone.
Zobacz też:Ślubne inspiracje
Ślubne inspiracje
Mówi się, że ślub bierze się raz w życiu, że dzień ślubu to jedyny dzień, kiedy wszystko musi być idealne. Panna młoda ma wyglądać idealnie od stóp do głów: fryzura, makijaż, paznokcie, dłonie, sukienka. Pan młody podobnie - ma mieć idealną fryzurę, nienaganną prezencję. Każdy kto już ten dzień przeżył doskonale wie o czym mowa.

Ślubne inspiracje 

Do ślubu warto zacząć się przygotowywać przynajmniej rok wcześniej. Jeśli zależy nam na konkretnym lokalu, sprawdźmy wcześniej wolne terminy.


Ślubne inspiracje

Wakacje to czas ślubów i wszystkie fajne lokale mogą być z dużym wyprzedzeniem zarezerwowane. Podobnie będzie z kamerzystą, fotografem. Ostatnio bardzo modne stało się pozostawienie wszelkich kwestii technicznych osobom, które się na tym znają. Powstał nawet nowy zawód - konsultant ślubny. Konsultant ślubny to jedna lub kilka osób, które zorganizują ci wesele od A do Z. Takiemu konsultantowi można zlecić wszystko, wystarczy tylko uzgodnić termin ślubu w kościele, a resztą zajmie się konsultant. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich par, które nie chcą sobie zaprzątać głowy organizacją ślubu. Jednocześnie trzeba się liczyć z poważnymi kosztami, bo usługa organizacji ślubu sporo kosztuje.

Kolejnym modnym trendem ślubnym są wysmakowane dodatki na wesele. Podziękowania dla gości w formie cukiereczków, słoiczka miodu, magnesów na lodówkę z wizerunkiem Państwa Młodych. Bardzo dobrze też wyglądają butelki z alkoholem, które zamiast tradycyjnych nalepek mają zawieszki z sentencjami, podziękowaniami, wesołymi wierszykami.
Takie zawieszki na butelki można zaprojektować samemu i zlecić wykonie pod swój własny projekt. Jeśli nie mamy pomysłu co można by na takiej zawieszce napisać, sporo fajnych inspiracji złapiemy w Internecie, np.:


Wznieście toast goście mili
By Anna i Marcin
W szczęściu i zdrowiu
Długo żyli
Albo tekst ze znanej przyśpiewki weselnej, która w subtelny i wysmakowany sposób mówi gościom o tym, że wszystko jest dla nich, ale organizatorzy proszą o umiar.


Jesteś Brachu na weselu
Pij więc zdrowo przyjacielu
Chciałbym Ciebie
Jednak prosić
Bym nie musiał Cię wynosić
Tak więc jak widać zawieszki na butelki pełnią dwie funkcje: funkcję ozdobną oraz informacyjną.

Jeśli Państwo Młodzi zdecydują się na takie zawieszki weselne warto też pomyśleć o tym, by zawieszki były w podobnym stylu co zaproszenia na ślub. Ostatnim trendem zarówno wśród zawieszek jak i wśród zaproszeń jest przygotowywanie ich metodą ręczną z materiałów jak najbardziej naturalnych, chroniących środowisko. Zamiast kolorowej tasiemki ozdobny naturalny sznurek, zamiast zwykłego białego papieru papier ekologiczny. Na takim papierze można naklejać ozdobne koronki, zasuszone kwiaty, listki. Tego typu ozdoby chociaż minimalistyczne dodadzą magii zaproszeniom i zawieszkom na butelki.


Podsumowując - ślub to całkiem niezła inwestycja, nie tylko w osobę, z którą zamierzamy spędzić całe życie, ale także w przyjęcie weselne, które zapamiętają wszyscy.


Może Cię też zainteresować:

- Wesele jakich jeszcze niewiele.

Inne artykuły

Które kiełki najłatwiej jest wyhodować, a które mogą sprawiać kłopoty początkujacym?Zakropiłem Maryśkę ... sami zobaczcie jak wyszłoKilka sposobów na zagęszczenie sosu w Thermomix

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:

Rogale Świętego MarcinaNiezły kwiatek na śniadanie - stokrotkaCzizkejk

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania przepisów