przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy
WiadomościWiadomości
WspółpracaWspółpraca
KontaktKontakt
Strona startowaStrona startowa

KIELKISMAKU.PL

Polityka prywatnościPolityka prywatności
Informacje o stronieInformacje o stronie

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Kiełki pszenicy - zawierają sporo fosforu, potasu, wapnia, obfitują w żelazo, miedź i witaminę E, dlatego wykorzystywane są do produkcji maseczek i kremów. Poprawiają trawienie. Polecane dla osób zmęczonych i poddanych dużemu codziennemu stresowi.
Zobacz też:Zdrowe odżywianie a samopoczucie
Zdrowe odżywianie a samopoczucie


Z roku na rok coraz bardziej rośnie świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania. Dzisiaj zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednia dieta nie tylko wpływa na naszą długość życia czy brak chorób, ale również na nasze samopoczucie na co dzień. Jaki dokładnie ma wpływ zdrowe odżywianie na to, jak się czujemy?
Rosnący trend

Obecnie możemy zauważyć rosnący trend na zdrowe odżywianie. Jeszcze kilka lat temu sklep ze zdrową żywnością był raczej kojarzony z jakimś wymysłem, który długo nie przetrwa. Aktualnie takie placówki mają się doskonale, ilość klientów rośnie, a wraz z nimi przybywa coraz więcej sklepów. Łatwo zauważyć, iż nasza świadomość na temat odżywiania znacznie się zwiększyła i jest to oczywiście droga ku lepszemu.

Celebryci

Dzięki mediom możemy także coraz częściej zobaczyć celebrytów, którzy promują zdrowy tryb życia i odpowiedzialne dobieranie swojego jedzenia. Jest to w dużym stopniu modna na wizerunek osoby dbającej o siebie, jednak przynosi ona niesamowite korzyści dla wszystkich, którzy także za nią podążając, zmieniają swoje nawyki żywieniowe.

Skupienie i efektywność w pracy

Ludzie sukcesu, biznesmeni i inne osoby mocno związane ze swoją pracą korzystają z tego, co daje zdrowe odżywianie. Dla takich osób sklep ze zdrową żywnością jest miejscem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o dobór i kompozycję składników swojej diety. Dlaczego jednak takie osoby tak mocno skupiają się na zdrowym odżywianiu? Ponieważ odpowiednie jedzenie znacznie przekłada się na wyniki w pracy!

Dobra, zdrowa dieta to lepszy sen i co za tym idzie, nie ma problemów w pracy ze sennością i zmęczeniem. Także spożycie odpowiednich witamin i minerałów sprawia, iż nasze skupienie i koncentracja jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Niektórzy także przez samo dopasowanie swojej diety zyskują znacznie więcej czasu na działania i zarabianie pieniędzy, gdyż wcześniej trwonili go na nieświadome przerwy na przekąski. Naprawdę można się zdziwić, ile traci się efektywności, gdy ciągle się coś podjada - nawet nie ruszając się od biurka, zawsze wiąże się to ze stratą skupienia i wydajności.

Zdrowe ciało

Jedzenie zdrowej żywności przekłada się na to, że będziemy zdrowsi, czyli nie będziemy ciągle leżeli w łóżku rozłożeni przez chorobę, a będziemy mogli ten czas zainwestować w pracę, rozwój, rozrywkę czy na wyjście ze znajomymi. Zyskamy także pewnie więcej lat życia niż na diecie, która nie byłaby zdrowa dla naszego ciała.

Poprawa wyglądu

Jednym z najlepszych miejsc dla osób, które się odchudzają jest sklep ze zdrową żywnością. Odpowiednio dobrane jedzenie będzie skutecznie sprawiało, że będzie nam ubywało kilogramów. Zatem dzięki zdrowemu odżywianiu będziemy się czuli szczuplejsi, atrakcyjniejsi, a to w ogromnym stopniu przełoży się na nasze samopoczucie. Przecież bycie fit jest modne i pożądane w społeczeństwie.

Jaki wpływ na to, jak się czujemy?

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Pomoże nam być wydajniejszym w pracy, lepiej wyglądać na plaży czy dożyć większej ilości lat. Z pewnością warto zadbać o swoją dietę.Inne artykuły

Jeśli zakupy, to tylko z Blixem

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


Lekko zakrapiana MarysieńkaLekki sernik z ziemniakami (Sernik 'Wysoka osiemnastka')Pychotka znana też jako Pani Walewska

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania