przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy
WiadomościWiadomości
WspółpracaWspółpraca
KontaktKontakt
Strona startowaStrona startowa

KIELKISMAKU.PL

Polityka prywatnościPolityka prywatności
Informacje o stronieInformacje o stronie

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Nie bez przyczyny warto zwrócić uwagę na rodzaj nasion jakie kupujemy do kiełkowania. Poleca się nasiona specjalnie do tego przeznaczone (najlepiej ekologiczne), bowiem te, które przeznaczone są do celów siewno-ogrodowych są najczęściej "doprawiane" chemią w celu uniknięcia chorób w pierwszym stadium wzrostu (na ogół na nasionach widnieje takowe ostrzeżenie na torebce). Zdrowiej więc i bezpieczniej zakupić specjalne nasiona do hodowli kiełków i cieszyć pełnowartościowymi kiełkami bez dodatku chemii, której i tak na co dzień pochłaniamy sporo w żywności mocno przetworzonej.
Zobacz też:Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?
Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?


Jednym z bardziej istotnych nawyków, jakie powinien sobie wyrobić człowiek dbający o zdrowie, jest przyjmowanie każdego dnia co najmniej trzech litrów płynów.
Niestety, zwykła, nawet gazowana woda dla większości osób nie jest zbyt smaczna, dlatego sięgamy chętnie po napoje słodzone, w tym soki owocowe. Jednak takie produkty, mimo że nas dostatecznie nawadniają, są bardzo bogate w cukry, które nie służą naszej sylwetce, dlatego doskonała alternatywą są świeże soki, wykonywane samodzielnie z pomocą wyciskarki do cytrusów.


Jaki produkt wybrać?


W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele urządzeń tego typu, różnią się one między sobą nie tylko marką producenta, ale także rodzajem silnika. Najtańsza opcja są urządzenia ręczne, zaopatrzone w specjalną kolbę, która przyciskając owoc, wyciska z niego sok. Użycie tego urządzenia wymaga od nas nieco siły, poza tym duża część owoców się marnuje w trakcie całego procesu. W sklepach znajdziemy też wyciskarki do owoców automatyczne, przyciskamy do nich cytrusy, a specjalna głowica obracając się, wydobywa z nich sok. Takie urządzenie jest droższe, ale też bardziej wygodne. Niestety, cytrusy wyciśnięte w taki sposób pozbawione są miąższu, który w swoim składzie zawiera błonnik, ułatwiający trawienie cukrów z owocu. Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się wyciskarki wolnoobrotowe, droższe niż pozostałe produkty tego typu, jednak z pewnością są warte swojej ceny. Sok otrzymany przy ich użyciu pochodzi również z miąższu, który jest na tyle rozdrobniony, że nie zakłóca klarowności napoju. Poza tym takie urządzenie nadaje się do większości owoców i warzyw, nie tylko do cytrusów.


Okazyjne ceny


Podobnie jak w przypadku większości produktów, również wyciskarki do warzyw i owoców mogą mieć całkiem inną cenę w zależności od miejsca, w którym je zakupimy. Wybierając się do stacjonarnego sklepu z AGD otrzymujemy ceny detaliczne, czyli tak naprawdę najwyższe z możliwych. jednak wystarczy zaczekać do grudnia, kiedy organizowane są ogromne, przedświąteczne wyprzedaże, aby taki sam produkt zakupić w cenie o 23% niższej. Jednak jeśli nie chcemy czekać tak długo z zakupami, zawsze możemy poszukać okazji w internecie. Funkcjonują tam sklepy ze sprzętem, działające na zasadzie outletu, czyli oferują wyłącznie produkty przecenione.Inne artykuły

Musli na zdrowieJak wyhodować kiełki w domu?Kontuzje a rehabilitacja sportowa

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


Niezły kwiatek na śniadanie - stokrotkaMasło ziołowo-czosnkoweGroszek ptysiowy

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania