przepisy na Thermomix kiełki zdrowa żywność
Instagram przepisy na Thermomix Thermomix facebook kielkismaku
Thermomix inspiracje przepisy

KIELKISMAKU.PL

Strona startowaStrona startowa
WiadomościWiadomości
Nasza czytelnia (do kawki)Nasza czytelnia (do kawki)
KontaktKontakt
Informacje o stronieInformacje o stronie
Inne artykułyInne artykuły
WspółpracaWspółpraca
Polityka prywatnościPolityka prywatności

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

JAK HODOWAĆ ...

Szukaj (kiełki informacje)Szukaj (kiełki informacje)

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Witaminy, które w suchych nasionach występują w niewielkich ilościach, podczas kiełkowania produkowane są w ilościach olbrzymich. Szczególnie poziom witaminy C wzrosnąć może nawet 80-krotnie, np. w pszenicy lub soczewicy. Kiełki czerpią też minerały i pierwiastki śladowe z wody, w której są moczone.
Zobacz też:Dieta 2000 kcal - jedz zdrowo i utrzymaj zgrabną sylwetkę
Dieta 2000 kcal - jedz zdrowo i utrzymaj zgrabną sylwetkę
Sposób żywienia powinien być dostosowany do potrzeb i stanu zdrowia konkretnej osoby. W szczególności właściwej diety powinni pilnować ci, którzy zmagają się z chorobami metabolicznymi, mają nadwagę albo cierpią na otyłość. Znajomość zasad zdrowego żywienia nie zaszkodzi jednak nikomu - nawet osoby zupełnie zdrowe i szczupłe powinny zwracać uwagę na to, co jedzą. Oczywiście nie muszą drastycznie ograniczać dziennej kaloryczności (wystarczy dieta 2000 kcal), ale warto, by spożywały w ciągu dnia pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków.


Skąd czerpać wiedzę na temat zdrowego żywienia?

W dobie internetu dotarcie do publikacji dotyczących zdrowego odżywiania jest bardzo proste. W sieci znajdziemy zarówno publikacje naukowe, jak i szereg blogów prowadzonych przez dietetyków oraz trenerów fitness. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się także te osoby, którym udało się zmienić nawyki żywieniowe i trwale schudnąć. Czytywanie podobnych blogów może być doskonałym bodźcem do wprowadzania zmian w sposobie żywienia.

Ci, którzy chcą uzyskać konkretne informacje na temat tego, co i kiedy mają jeść, mogą skorzystać z pomocy dietetyka. Dietetyk nie tylko ogólnie objaśni zasady zdrowego żywienia, ale opracuje jadłospis dostosowany do potrzeb danej osoby. Kolejnym krokiem będzie zatem zakup składników potrzebnych do wykonania rozpisanych posiłków oraz... samo ich wykonanie.

Zdrowe żywienie bez gotowania - czy to możliwe?

Ci, którzy nie mają czasu, albo zwyczajnie nie lubią gotować, mogą skorzystać z oferty firm cateringowych. Firmy te oferują smaczne i odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczane są wygodnych i higienicznych pudełkach (stąd nazwa dieta pudełkowa). Posiłki należy spożywać w równych odstępach czasu. Ich łączna kaloryczność może być różna. W przypadku osób, które nie zamierzają się odchudzać, a chcą jedynie zdrowo jeść i zachować zgrabną sylwetkę, częstym wyborem jest dieta 2000 kcal (do zamówienia na stronie lightdiet.pl).

Dieta 2000 kcal - podstawowe założenia

Dzienny limit kalorii dla osób przebywających na tej diecie wynosi 2000 kcal - tyle energii dostarczymy organizmowi w pięciu posiłkach, spośród których trzy (śniadanie, obiad, kolacja) są stosunkowo obfite, natomiast dwa pozostałe (II śniadanie i podwieczorek) stanowią swego rodzaju przekąski. Regularne spożywanie posiłków pozwala na wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli dołączymy do tego aktywność fizyczną, zachowamy dobrą formę i zgrabną sylwetkę.

Warto zaznaczyć, że dieta 2000 kcal nie musi być wcale klasycznym sposobem żywienia, ale także jednym z wariantów diety wegetariańskiej, diety dla diabetyków, diety bezglutenowej, diety bez laktozy, czy też diety Montignaca. W takim wypadku uwzględnia nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne danej osoby, ale również jej poglądy dotyczące spożywania mięsa, a także aktualny stan zdrowia. Firmy cateringowe oferują klientom różnorodne diety. Warto przetestować kilka, bo tylko wtedy wybierzemy najwłaściwszy dla potrzeb danego organizmu sposób żywienia.

Inne artykuły

Co chcesz dziś ugotować? Oswajamy cookidoo.plJest i ON. Nowy Thermomix TM6.Mam Thermomix - co dalej?

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:

Lekki sernik z ziemniakami (Sernik 'Wysoka osiemnastka')Ketchup z cukiniiPlacuszki z ricotty

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania przepisów