Świątecznych dekoracji czas ...
Świątecznych dekoracji czas ...
Zbliżają się święta - dni niezwykłe, magiczne, jedyne w swoim rodzaju. Już wkrótce szarość zamglonych krajobrazów przełamią kolorem i jasnością światła dekoracji montowanych na ulicach i w parkach, a z witryn sklepowych i okien domów ciepłym blaskiem pozdrawiać przechodniów będą choinki ubrane w nowe świąteczne szaty.

Świątecznych dekoracji czas ... 

Rodzinnie nie tylko przy stole

Przygotowanie świąt łatwe nie jest. Potrzeba sporo siły fizycznej, sprawności organizacyjnej oraz niemało pieniędzy. Aby dla wszystkich członków rodziny święta okazały się jednakowo wesołe i wyczekiwane, warto postarać się, aby codzienny podział obowiązków dotyczył również świątecznych przygotowań. A zajęć jest mnóstwo: zakupy, gotowanie, oprawianie choinki, sprzątanie - każdy może mieć jakiś przydział. Można również ten świąteczny czas wykorzystać do budowania relacji między partnerami czy między rodzicami i dziećmi - rodzinne dekorowanie domu to nie tylko znakomita zabawa, ale bardzo ważny element integrujący członków rodziny. Wspólnie można ubrać choinkę, ozdobić balkon i taras, powiesić światła na drzewkach w ogrodzie, rozmieścić ozdoby w salonie. Pokoje dziecięce niech dekorują ich właściciele - pomóżmy jedynie maluchom w pracach zbyt skomplikowanych, czy za ciężkich dla nich. Nie wtrącajmy się w dobór kolorów i faktur: delikatnie podpowiadajmy, ale nigdy nie krytykujmy! Niech dzieci będą odpowiedzialne za swoje terytorium, a sobie pozostawmy jedynie nadzór nad bezpieczeństwem prac dekoratorskich.


Świątecznych dekoracji czas ...Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
zostaw nam kontakt << Dołącz do nas TUTAJ >>Wyjątkowe ozdoby - gdzie je kupić?


Wspólnie możemy również wybrać się na zakupy do sklepu z dekoracjami świątecznymi. Czy przed wyjściem z domu zrobić listę zakupów? To zależy od siły woli - sklepowe półki wypełnione błyszczącymi cudami skuszą nawet najbardziej odpornych na promocje, więc komu silnej woli brakuje, lepiej niech się zaopatrzy w spis.

Aby nie oszaleć, a sobie pomóc warto w domu na spokojnie przejrzeć internetowy serwis sklepu i zapoznać się z ofertą dekoracji. Podczas wertowania stron powinna zapaść decyzja o kolorach, które w tym roku zdominują aranżację naszego domu oraz o produktach, które są nam niezbędne, aby uzyskać pożądany efekt. Uwaga! Dzieci niech stworzą własną listę - ingerencja rodziców może jedynie dotyczyć ilości pozycji, bo to ma przełożenie na wysokość wydatków.

Inspiracje aranżacyjne na święta - garść pomysłów na dekorację mieszkania

Wśród najczęściej kupowanych ozdób królują choinki i wszelkie ozdoby wieszane na nich, światła, świeczniki i świece, serwetki, obrusy, nakrycia kanap, poduszki, koce, wieńce (na stół, żyrandol, drzwi), kompozycje roślinne, figurki, zastawa stołowa.

Kierując się doborem koloru możemy nasze mieszkania przyozdobić w stylu:

Klasycznym - to stonowana elegancja z dużą ilością bieli i złota; czysta biel obrusów i serwetek, żółte światła choinki odbijające się w białej porcelanie i niebarwionym szkle, efektowna kompozycja roślinna na środku stołu; styl klasyczny preferuje tradycyjne ozdoby: bombki, gwiazdki, płatki śniegu. Rośliny dobrze komponujące się z tą konwencją to: świerk, ostrokrzew, poinsecja, jemioła.

Glamour - między stylem klasycznym a glamour czasem granica jest trudna do uchwycenia. Glamour musi błyszczeć - wszędzie i jak najmocniej, więc złoto na naczyniach, obrusach i innych tkaninach oraz wypełniające pomieszczenia żółte oraz białe światło są obowiązkowe. Styl glamour to więcej zdobień na zastawie porcelanowej, szkle, bogatsze i bardziej kolorowe dekoracje roślinne.Skandynawski - to styl minimalistyczny, ale niezwykle elegancki. Preferowane są kolory ziemi, a przede wszystkim szlachetne szarości we wszystkich odcieniach, biel oraz dodający odświętnego blichtru kolor srebrny. Skandynawskie zimy są surowe, więc styl takie cechy również musi mieć. Efekt surowości pomoże nam uzyskać zastosowanie ozdób z drewna i metalu. Kompozycji roślinnych z kwiatów raczej się nie stosuje - świerk, jodła, sosna, jemioła a dla przełamania kompozycyjnej nudy zamiast białej - czerwona poinsecja.


Święta z bajki, czyli powrót do lat dziecięcych - szaleństwo form i kolorów, to cechy stylu bajkowego, dziecięcego, zabawkowego. Dopuszcza się wszystkie kolory - z dominacją kolorów ostrokrzewu, czyli zieleni i czerwieni. Ozdoby na choinkach oraz na stole, podłodze, kominku, to przede wszystkim zabawki związane z bajkami czy baśniami bożonarodzeniowymi: Mikołaj, elfy, bałwanki, renifery, Śnieżynki, królowa Elza oraz gwiazdki, płatki śniegu, bombki i mnóstwo kolorowych, migających świateł.

Tak więc ruszajmy do sklepów po nowe dekoracje. Ale pamiętajmy - grzeczni i uprzejmi bądźmy dla siebie, wszak Mikołaj prezenty daje w nagrodę tylko za dobre zachowanie...

Inne artykuły - ( 2 )

Mam Thermomix - co dalej? Jak zadbać o naczynie miksujące ThermomixKilka sposobów na zagęszczenie sosu w ThermomixZakropiłem Maryśkę ... sami zobaczcie jak wyszło

Krem czekoladowy nie tylko do tortów Mirelki Ciastka - marchewkowe wspomnienie jesieni Czworaczek - chleb pszenno-żytni

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów