Dlaczego odpowiedni poziom witaminy D jest istotny dla zdrowia?
Dlaczego odpowiedni poziom witaminy D jest istotny dla zdrowia?
W dobie pandemii koronawirusa wiele zaczęło się mówić o wpływie witaminy D na ludzkie zdrowie. Utrzymanie jej odpowiedniego poziomu w organizmie jest niezwykle istotne, gdyż pełni ona szereg bardzo ważnych funkcji. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto zadbać o uzupełnienie jej niedoborów i na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementów diety.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Poznaj rolę witaminy D w organizmie


Witamina D przede wszystkim odpowiada za regulację gospodarki wapniowej i fosforanowej w ciele człowieka. Syntetyzowana jest w skórze z promieni UVB, jednak nierzadko nawet osoby przebywające wiele godzin na słońcu, są narażone na jej niedobory, które mogą być niezwykle groźne.


Co powodują niedobory witaminy D i jak sobie z nimi radzić?


Niedobory witaminy D w organizmie mogą powodować zaburzenie procesów metabolicznych w komórkach i zwiększać ryzyko wystąpienia:


- chorób serca,


- nadciśnienia tętniczego,


- cukrzycy,


- osteoporozy,


- niedoczynności lub nadczynności tarczycy oraz choroby Hashimoto,


- nowotworów złośliwych.


Ponadto witamina D wpływa także na pracę układu odpornościowego, a jej niedobór może przyczynić się do jego upośledzenia i częstego zapadania na infekcje. Dlatego, aby zapobiegać niedoborom witaminy D w organizmie, powinieneś przynajmniej raz w roku podczas badań profilaktycznych sprawdzić jej poziom oraz dodatkowo wprowadzić systematyczną suplementację. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy ilość słońca jest ograniczona. Zaleca się także, aby niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze przyjmowały preparaty z witaminą D przez cały rok.


Jaki preparat z witaminą D wybrać?


Podczas wyboru suplementu zawierającego witaminę D zwróć uwagę na jej zawartość w wybranym przez siebie preparacie. Niemowlętom i małym dzieciom zaleca się podawanie produktów zawierających 400j.m witaminy D. Dla większych dzieci przygotowane zostały suplementy o zawartości 800j.m. Natomiast dorośli powinni przyjmować codziennie od 1000 do nawet 4000j.m witaminy D na dobę. Osoby cierpiące na znaczne niedobory lub borykające się z częstymi infekcjami potrzebują preparatu o większej dawce.


Warto również zwrócić uwagę na jakość suplementu z witaminą D. Istotne jest, aby jej przyswajalność była jak największa. Dlatego poszukując najlepszego produktu, skorzystaj z oferty sklepu https://zdrowykielek.pl/, który specjalizuje się w sprzedaży suplementów wysokiej jakości. Dzięki temu zyskasz pewność, że przeprowadzona terapia będzie naprawdę skuteczna.


kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 3 )

Kiełki to samo zdrowie!Często zadajesz sobie pytanie - jak przyprawiać kasze?Hiszpańskie ciasto na stole i już czujemy wiosnęW stronę zdrowia - zdrowsze produkty

Mini szarlotki Ulęgałkowe ciasto Bananasowa chmurka Pijana zakonnica (przepis na Thermomix)

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów