Jak wybrać dobry czajnik na gaz?
Jak wybrać dobry czajnik na gaz?
Jeżeli szukasz czajnika na kuchenkę gazową, wybór jest naprawdę szeroki! Istnieje wiele rodzajów kuchenek: indukcyjna, ceramiczna, halogenowa, ale zdecydowanie to gazowa jest najpopularniejsza i działa na niej największa ilość czajników. Bo tak naprawdę niemal wszystkie. Jeżeli szukasz czajnika na konkretny rodzaj kuchenki i obawiasz się zawodu, koniecznie sprawdź sklep naczynia.olkusz.pl, gdzie jest mnóstwo czajników i można ustawić filtry tak aby przeglądać jedynie czajniki na gaz.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Jeżeli szukasz czajnika na kuchenkę gazową, wybór jest naprawdę szeroki! Istnieje wiele rodzajów kuchenek: indukcyjna, ceramiczna, halogenowa, ale zdecydowanie to gazowa jest najpopularniejsza i działa na niej największa ilość czajników. Bo tak naprawdę niemal wszystkie. Jeżeli szukasz czajnika na konkretny rodzaj kuchenki i obawiasz się zawodu, koniecznie sprawdź sklep naczynia.olkusz.pl, gdzie jest mnóstwo czajników i można ustawić filtry tak aby przeglądać jedynie czajniki na gaz.


Jaki czajnik na gaz wybrać?


To jest piękne, że wybór mamy w tej kategorii naprawdę szeroki! Bez względu na to, czy będzie to czajnik stalowy, aluminiowy czy emaliowany, będzie on działał na kuchence gazowej. Warto jednak zastanowić się nad wyborem konkretnego rodzaju czajnika, bo będzie miało to wpływ na nasz komfort gotowania i zdrowie!


Czajniki aluminiowe są coraz rzadziej stosowane z uwagi na negatywny wpływ na zdrowie. Są jednak dobrym wyborem kiedy jedziemy na biwak i chcemy coś lekkiego to zagotowania wody na kuchence turystycznej.


Stalowe czajniki z kolei są bezpiecznym i wygodnym wyborem. Są łatwe do utrzymania w czystości i nie ma obawy o uszkodzenie powłoki.


Najzdrowsze natomiast są zdecydowanie czajniki emaliowane. Emalia nie wchodzi w reakcję z wodą i nie wydziela szkodliwych substancji. To doskonały czajnik dla alergików i dzieci! Trzeba jednak pamiętać, żeby czajnik emaliowany odkamieniać delikatnie przy pomocy kwasku cytrynowego lub sody, nigdy octem!


Na co zwrócić uwagę wybierając czajnik na gaz


Materiał to ledwie pierwszy z punktów, na które należy zwrócić uwagę wybierając czajnik na gaz.


Kolejną ważną decyzją jest kolor i ogólny styl czajnika! Srebrny, typowo sterylny czajnik lub elegancki biały lub czarny czajnik? A może czajnik z rączką imitującą drewno, co przywodzi na myśl styl skandynawski. Nie musisz pozostawać przy klasycznych kolorach, możesz poszaleć: fioletowy, zielony, niebieski, czy nawet różowy! Czajniki emaliowane często możemy spotkać również z przeróżnymi zdobieniami: Groszki, prążki, kwiatuszki, a nawet kogut, który odnajdzie się w rustykalnym wnętrzu.


To nie koniec rozterek. Z bardziej technicznego punktu widzenia musimy zastanowić się jak dużą średnicę i pojemność powinien mieć czajnik. Dostosuj to do wielkości kuchenki oraz ilości domowników. Dla dwóch osób 1,5 litra czajnik to będzie aż za dużo, jednak wielodzietna rodzina powinna postawić na przynajmniej 3 litrowy czajnik.


Ostatnim krokiem przy wyborze czajnika jest gwizdek! Koniecznie zwróć uwagę na niego przy zakupie. Szczególnie kiedy w domu są osoby starsze, które mogą niedosłyszeć gwizdek powinien wydawać głośny, trudny do zignorowania dźwięk. Jeśli jednak należysz do osób, które stoją w kuchni gotując wodę i regularnie kontrolują ten proces, być może wolisz czajnik zupełnie bez gwizdka. Dodatkowo są przynajmniej dwa rodzaje gwizdków: ściągany i podnoszony. Osobiście polecamy ten drugi, którego nie zgubisz odkładając gdzieś na bok.


kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 3 )

Często zadajesz sobie pytanie - jak przyprawiać kasze?Kiełki to samo zdrowie!Szlachetne obżarstwo, czyli jak Święty Marcin zasłużył się łasuchomBułki i bułeczki - tym razem w włoskim klimacie

Mini szarlotki Jego wysokość czekoladowo-cukiniowy Torcik czekoladowy Groszek ptysiowy

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów