Astygmatyzm - metody korekcji i leczenia
Astygmatyzm - metody korekcji i leczenia
Astygmatyzm jest wadą wzroku, która na świecie występuje niezwykle często, praktycznie niezależnie od badanej populacji.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Nie jest ona tak powszechna jak chociażby dalekowzroczność czy krótkowzroczność, ale może współwystępować z tymi właśnie problemami, potęgując jeszcze bardziej problemy z naszym funkcjonowaniem. Również z tego powodu w prztapdku osób, u których dwie wady wzroku współwystępują nawet skorzystanie z metod korekcji może nie przynieść pożądanego rezultatu bez poprawnego zdiagnozowania dodatkowego problemu z astygmatyzmem.


Jak widzi osoba z astygmatyzmem?


Astygmatyzm to dość popularna wada refrakcji oka, która powoduje, że światło nie skupia się równomiernie na siatkówce, co prowadzi do rozmywania obrazu. Dla osoby z astygmatyzmem otaczający świat może być nieco "rozmyty" i "nieostry". Linie proste będą wydawać się krzywe, a kontury obiektów nieco zniekształcone. Charakterystyczne są też trudności ze światłem, szczególnie po zmierzchu. Źródła światła nieco się rozmywają, czasami tworząc swoiste linie, trochę tak, jakbyśmy mieli ciągle zmrużone oczy. Tego rodzaju widzenie niestety może być niebezpieczne w wielu codziennych czynnościach, jak chociażby prowadzenie pojazdów. Między innymi dlatego nie powinniśmy bagatelizować astygmatyzmu nawet w łagodniejszych odmianach.


Od diagnostyki do leczenia - kilka prostych kroków


Najważniejsze rzecz jasna jest prawidłowe zdiagnozowanie naszego problemu z astygmatyzmem. Dziś wiedza i przede wszystkim narzędzia są znacznie bardziej rozwinięte i w większości przypadków nie będzie problemu z prawidłowym postawieniem diagnozy, co miało miejsce jeszcze przed kilkom dekadami notorycznie w przypadku astygmatyzmu. Nie bagatelizujmy objawów przede wszystkim u małych dzieci, gdyż problemy ze wzrokiem mogą generować w dalszej konsekwencji kłopoty w szkole, nauce i wielu innych czynnościach, co finalnie może doprowadzić nawet do wad rozwojowych u Twojego dziecka. Więcej dowiesz się na Coopervision.pl.


Specjalistyczne soczewki kontaktowe dla astygmatyków - skuteczność i zalety


Bardzo wiele osób w korygowaniu astygmatyzmu ceni sobie przede wszystkim soczewki kontaktowe. W przypadku tego schorzenia oczywiście sprawdzają się również klasyczne okulary, ale soczewki dają wiele korzyści, które w przypadku tego konkretnego schorzenia są nie do przecenienia. Soczewki toryczne zaprojektowane są indywidualnie pod konkretny rodzaj wady. W przypadku tej wady wzroku ważne jest widzenie w pełnym spektrum, nieograniczonym chociażby oprawkami okularów. Większość astygmatyków zdecydowanie woli soczewki ponad okulary.


Współpraca
kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 6 )

Zaburzenia odżywiania - objawy, rodzaje, przyczynyPrawdziwe miody polskie - dlaczego warto je kupować? Dowiedz się, gdzie znaleźć najlepszeKiełki hodowane w woreczkach...Z jakich przyczyn może pojawić się krwawienie z nosa?

Rogaliki Kawowo-krówkowa kanapka z orzechami Tarta budyniowa z białą czekoladą i owocami Pasztet wałecki - pasztet babci Uli

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów