KIELKISMAKU.PL

KontaktKontakt
Informacje o stronieInformacje o stronie
WspółpracaWspółpraca

JAK HODOWAĆ ...

Porady i instrukcjePorady i instrukcje
Szukaj ...Szukaj ...

PRZEPISY THERMOMIX

Wyszukaj przepis ...Wyszukaj przepis ...

KIEŁKI (jak hodować)

AmarantusAmarantus
BrokułBrokuł
BurakBurak
CebulaCebula
EndywiaEndywia
Fasola adzukiFasola adzuki
Fasola mungFasola mung
GrochGroch
GrykaGryka
KapustaKapusta
Koniczyna czerwonaKoniczyna czerwona
Koper włoskiKoper włoski
KozieradkaKozieradka
Lucerna (Alfalfa)Lucerna (Alfalfa)
RukolaRukola
Rzeżucha (Pieprzyca)Rzeżucha (Pieprzyca)
OrkiszOrkisz
PszenicaPszenica
RzodkiewkaRzodkiewka
Rzodkiew japońska - DAIKONRzodkiew japońska - DAIKON
SłonecznikSłonecznik
SoczewicaSoczewica
SojaSoja
SzpinakSzpinak

INFORMACJE

Inne artykułyInne artykuły

LINKI

PartnerzyPartnerzy
Czy wiesz, że ...
Kiełki słonecznika - mają dużo cynku, żelaza oraz witaminy E. To też łatwo przyswajalne i zdrowe kwasy tłuszczowe. Hamują proces starzenia się komórek mózgowych.


Zobacz też:
Kontrola witamin w organizmie
Kontrola witamin w organizmie

nasiona na kiełki
Dlaczego warto zainteresować się poziomem witamin w swoim organizmie? Pierwsze objawy to zmiany widoczne na paznokciach (białe plamki), rozdwajanie się paznokci, wypadające pojedyncze włosy, podatność na wszelkie infekcje i choroby a nawet senność, ospałość i znużenie bez wykonywania ciężkiej pracy. Są to nieliczne objawy, że z naszym organizmem coś zaczyna się dziać i należy wykonać badania okresowe. Wyniki pokażą jasno, że brakuje nam odpowiednich witamin znajdujących się w warzywach, owocach czy rybach.


Objawy często są bagatelizowane ale gdyby tak usiąść popatrzeć na swoje ciało i zwrócić uwagę na detale. Widać, że nie jest wszystko w porządku. Następnie warto pomyśleć kiedy jedliśmy taki i taki owoc/warzywo. Dzięki takiemu "rachunkowi sumienia" można dojść do wniosku, że te niepożądane efekty to brak witamin i minerałów w organizmie. A raczej niedobór, bo "brak" to zbyt mocne słowo. Braki to bardzo zły stan, który jest w stanie doprowadzić nawet do śpiączki lub niedomogów kończyn. Możemy zastosować odpowiednią dietę ale i tak najszybszym sposobem powrotu do zdrowia będzie zaopatrzenie się w suplementy diety. Jakie są zalety ich stosowania oprócz wyrównania niedoboru? Aktywne wspomaganie rozwoju, zoptymalizowanie przesyłu impulsów nerwowych a nawet zwalczanie wolnych rodników, które działają destrukcyjnie na nasze komórki i tkanki. Warto pamiętać o regularnym stosowaniu, bo tylko dzięki samozaparciu jesteśmy w stanie zdziałać tymi środkami cuda o jakich nam się nie śniło.


Wielu ludzi myśli, że tabletki są na ból głowy. Nie jest to do końca prawda gdyż, odpowiednio przebadane chemicznie suplementy są naprawdę doskonałym uzupełnieniem pewnych potraw a w dodatku, są w stanie dostarczyć znacznie więcej witamin niż niejedno warzywo czy owoc. Ceny są kształtowane w zależności od rodzaju witamin, pojemności opakowania oraz typu suplementu (proszek, kapsułki). Naturalnie należy pamiętać, że firma to kolejny wyznacznik ceny. Ktoś kto startuje na rynku będzie miał tańsze ale niekoniecznie przetestowane przez użytkowników produkty.


Inne artykuły

Kiełki cebuliNajczęstsze błędy podczas parzenia kawyKiełki amarantusa

Osoby, które czytały ten artykuł przeglądały też:


CalzonePychotka znana też jako Pani WalewskaGroszek ptysiowy

Codzienne wyjazdy Holandia

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.

>>> Powrót do wyszukiwania