Thermomix kontra piana z białek ...
Thermomix kontra piana z białek ...
Mówią, że każdy dzień jest dobry aby się czegoś nowego nauczyć. Dziś świetny dzień na trening z ubijania piany z białek w Thermomix.
Trzeba rozwiać wątpliwości... Udostępnij innym tą wiadomość - będą Ci wdzięczni.Jest taki zgrabny test na suche naczynie miksujące Thermomix (które do ubijania piany musi być idealnie czyste i przy okazji dobrze by było, gdyby było idealnie suche).
Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Gdy już umyjemy dokładnie naczynie, wtedy wycieramy go np. ręcznikiem papierowym.

Dalej jeżeli już nam na oko wydaje się, że jest wszystko suche (jeszcze przed założeniem motylka) ponownie zamykamy naczynie i na kilka sekund uruchamiamy obroty 10.

Wyłączamy go, zdejmujemy pokrywę i sprawdzamy ścianki naczynia miksującego.
Na ogół trzeba je ponownie wytrzeć - będą na nim dookoła rozsiane małe krople wody wyrzucone z noża. Ponownie wycieramy. Wtedy mamy idealnie suche naczynie.


Inne ważne aspekty ubijania:
- białka muszą być idealnie oddzielone od żółtek (najdrobniejsza ilość żółtka zniweczy efekt puszystej piany)
- naczynie musi być czyste, szczególnie noże na których zbierają się drobinki tłuszczu


Pamiętajmy też, aby motylek był suchy, gdy go zakładamy do ubijania białek, również pokrywa powinna być sucha. Wtedy piana z białek wychodzi jak ta lala.


Zakładamy motylek. Dodajemy białka (tutaj temperatura białek nie ma raczej znaczenia, minimalnie szybciej ubiją się te w temp. pokojowej), szczyptę soli.
Przy ubijaniu nie zakładamy miarki na otwór w pokrywie - ubijanie to napowietrzanie - niech więc trafi tam jak najwięcej powietrza.


Jak wskazuje instrukcja - obroty z założonym motylkiem nigdy nie powinny przekraczać 4, bo jest ryzyko, że motylek spadnie. Pianę ubijamy na obrotach 3-4. Piana zawsze się udaje.Jeżeli ktoś chciałby poćwiczyć to proponuję jedno z ciast z pianą - będzie przyjemnie i pożytecznie. A później przy kawie można porozmawiać o nowych doświadczeniach thermomixowych.


Polecane ciasta do testów:

Szarlotka wałecka, Pavlova, makowiec japoński, pijana zakonnica.


Jeżeli chcesz otrzymać powiadomienie o nowych artykułach zapisz się do naszej paczki... wtedy żaden nowy artykuł ani przepis Cię nie ominie. Zapisz się na kolejne lekcje thermomix-owania.

Przepisy znajdziesz tutaj: Wyszukaj przepis ...Inne artykuły - ( 1 )

Kiełkowanie prostsze niż myślisz...Antygrypina - cudowna mikstura na przeziębienieZdrowie za grosz, czyli własna hodowla kiełków

Crumble ze śliwkami Jego wysokość czekoladowo-cukiniowy Ciasteczka czekoladowe z nutą mięty Ryba po grecku - inaczej

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów