Żółtą łąkę przerabiamy na syrop - czyli jak przerobić mniszka.
Żółtą łąkę przerabiamy na syrop - czyli jak przerobić mniszka.
Mniszek wyrasta wszędzie. Czasem nawet w małych szczelinach pomiędzy kamieniami. Dzieje się tak, gdyż znane wam zapewne dmuchawce - "sprytni spadochroniarze", roznoszeni przez wiatr we wszystkich kierunkach lądują właśnie na waszych łąkach i trawnikach. Tak się rozmnaża mniszek lekarski.
Zobacz przepis >>> syrop z mniszka.
Powszechnie uznawany za trudny do pozbycia się chwast, aby poprawić swoją nieco złą opinię dla równowagi posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych.


W tym roku zrób z niego pożytek! W prosty sposób z kwiatów mniszka wykonaj magiczny syrop, który zimą będzie twoim sprzymierzeńcem w walce z infekcjami, a wiosną wzmacnia osłabiony po zimie organizm.
Śmiało można pić syrop dodany do pysznej lemoniady lub przemycić dziecku dodając do ulubionego soku.
Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>

Inne artykuły - ( 4 )

Czy wiesz, że ...Miód na odchudzanie, detoks i oparzenia? Poznaj jego wyjątkowe właściwości!Czy herbatki dla dzieci muszą zawierać cukier? Poznaj ekologiczne propozycje dla niemowlątWiosenne porządkowe innowacje w domu

Rura orzechowo-migdałowa,  trdelnik Tarta budyniowa z owocami (Thermomix) Bułeczki z pieczarkami i suszonymi pomidorami Chleb ziarenka smaku z żurawiną

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów