Ciasto salceson, galaretkowiec, śmietanowiec

Popularne frazy: -> ciasto salceson, galaretkowiec, śmietanowiec, słodki salceson, kryształek, ciasto z galaretek i śmietany



 

Obserwuj co trafia pod nóż -> Dołącz tutaj


Składniki na ciasto:

- 3 galaretki różne kolory (np. truskawkowa, agrestowa, cytrynowa)
- 300-350 g śmietany 18% lub 30% (aby ująć kaloryczności można zamiast śmietany dać jogurt naturalny wtedy nie podgrzewamy go a dodajemy w fazie łączenia po przestudzeniu i dokładnie mieszamy)
- 250g mleka
- 3 łyżki żelatyny
- 2 łyżeczki cukru waniliowego wykonanego w TM
- cukier do smaku ok. 3 łyżki (jeżeli nie lubisz mocno słodkich deserów daj mniej cukru lub go pomiń w przepisie)
- opcjonalnie można dodać owoce (np. ananas czy brzoskwinie pokrojone w kostkę z puszki lub wcześniej namoczone rodzynki)


Nie dodajemy owoców typu: świeży ananas lub kiwi - nie poleca się ich łączenia z galaretkami i żelatyną. Powodują, że galaretka nie stężeje.



Chcesz być informowany o nowych inspiracjach na Thermomix
<< Dołącz do grupy VIP >>



Przygotowanie w Thermomix

1. Galaretki (rozpuść we wrzącej wodzie w połowie proporcji podanych na opakowaniach, każdą osobno, tak aby powstały trzy kolory). Tą czynność najlepiej wykonać dzień wcześniej. Łatwiej będzie wtedy galaretkę pokroić w kostkę.



2. W naczyniu miksującym umieść ok.300-350g śmietany 18% lub 30%, dodaj 250g mleka, cukier waniliowy i cukier do smaku. Zagotuj (6,5 min. | temp. 90 stopni C | obroty 2). Z naczynia miksującego odlej pół szklanki i rozpuść w niej 3 łyżki żelatyny. Jeżeli w szklance nie będzie już widać kryształków żelatyny połącz z pozostałą częścią w naczyniu miksującym. Dokładnie wymieszaj. (30 sek.| obroty 3,5).
3. Gotowy roztwór przelej do zamykanego pojemnika i pozostaw do przestygnięcia.
4. Gdy roztwór zacznie tężeć przelej go do keksówki lub formy silikonowej.
5. Galaretki przygotowane dzień wcześniej wyjmij wprost z lodówki i pokrój nożem w kostkę. Wymieszaj w większej miseczce i dodaj do wcześniej przygotowanego roztworu. Szczelnie przykryj keksówkę folią i umieść w lodówce na minimum 3h.
6. Ciasto kroimy wprost z lodówki na grube plastry i podajemy.



Smacznego !





Podoba się przepis?
Chcesz być informowany o nowych inspiracjach na Thermomix
zostaw nam kontakt << Dołącz do nas TUTAJ >>

Sprawdziłaś/eś przepis? Wyszło super?
Wyślij nam zdjęcie swojego dzieła ... umieścimy je na stronie.
Aby wysłać zdjęcie dołącz je do maila na adres: kielki@smaku.pl
Życzymy smacznego i czekamy na Twoją fotkę!


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi ...
Autor: kielkismaku.pl
Bezowe ciasteczka z kremem z granatami Szampan w truskawkach Walentynkowy torcik Stefanka - miodownik

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów



Redakcja poleca: Kiełki brokuła


Kiełki brokuła (Brassica) zawierają bardzo duże ilości sulfofranu, dzięki czemu wykazują silne działanie przeciwnowotworowe. Warto wiedzieć, że zawartość sulfofranu w kiełkach jest 20 do 30 razy większa niż w dojrzałej roślinie.
Ponadto kiełki brokuła pomagają obniżyć ciśnienie krwi, zapobiegają chorobom układu krwionośnego i udarom mózgu, a także dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów wzmacniają układ odpornościowy i nerwowy.

Badania wskazują również na to, iż zawarte w kiełkach brokuła substancje antybakteryjne zwalczają szczepy bakterii Helicobacter pylori, których obecność w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia takich schorzeń jak zapalenie żołądka typu B (mogące prowadzić do powstania nowotworu) i wrzody trawienne.

Są też jednym z najbardziej znanych skoncentrowanych źródeł glukozynolanów, takich jak glukorafanina. Ta ostatnia jest szczególnie obecna w kiełkach brokułów. Wykazano, że, glukozynlany pomagają podnieść próg wrażliwość na insulinę i obniżać poziom cukru we krwi.

Należy pamiętać też, że najlepszym sposobem na pobranie jak największej ilości składników odżywczych jest delektowanie się kiełkami brokułów najlepiej w stanie surowym.

Kiełki brokuła to pierwszy kandydat do surówek i kanapek - pikantne w smaku.
Najwięcej sulfofranu znajduje się w młodych, 4-5 dniowych siewkach. Zbyt długie przechowywanie w lodówce powoduje utratę tej cennej substancji, dlatego też najlepiej jest spożywać świeżo wyhodowane kiełki brokuła.

czytaj więcej...


Inne artykuły - ( 3 )

Czekoladowa obietnica - czyli doskonałe i zaskakujące ciastoBułki i bułeczki - tym razem w włoskim klimacieW stronę zdrowia - zdrowsze produktySzlachetne obżarstwo, czyli jak Święty Marcin zasłużył się łasuchom