Catering dietetyczny - czy warto z niego korzystać?
Catering dietetyczny - czy warto z niego korzystać?
Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się cateringi dietetyczne, czyli tak zwane diety pudełkowe. Na czym one polegają, jakie mają plusy i minusy?


Dieta pudełkowa

Codzienne przygotowywanie posiłków jest męczące - wiedzą o tym zwłaszcza osoby odpowiedzialne za kuchnię w domu. Jeżeli ponadto chcemy, aby nasze jedzenie było nie tylko smaczne, ale i zdrowe, wówczas musimy dołożyć starań. Osobom zapracowanym z pomocą przyjść może catering dietetyczny wrocław. Usługi cateringu dietetycznego są coraz bardziej popularne, ponieważ oszczędzają nasz czas, a my możemy jeść smaczne, zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki.

Jak to działa?

Jeżeli jesteś zainteresowany cateringiem dietetycznym, to musisz skontaktować się z firmą, która oferuje takie usługi. Najczęściej wybrać możesz kontakt mailowy. Po ustaleniu na jak długo decydujesz się na catering, określasz swoje oczekiwania co do posiłków - na tym etapie możesz wybrać rodzaj diety, na przykład Paleo, wegetariańską czy śródziemnomorską, a także określić swoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli będziesz mieć z tym problem, porad udzieli ci dietetyk, który współpracuje z firmą cateringową. Możesz także określić produkty, których po prostu nie lubisz - zostanie to wzięte pod uwagę przy układaniu twojego jadłospisu.

Z dostawą do domu

Po wyborze wszystkich szczegółów oraz zapłaceniu za usługę następuje dostawa. Dzień wcześniej lub tego samego dnia rano kurier dostarcza posiłki na cały dzień, zapakowane w pudełka - stąd też nazwa diety pudełkowej. Posiłki można łatwo zabrać ze sobą, na przykład do pracy. Są gotowe do spożycia - niektóre wymagają podgrzania, jednak nie musimy spędzać długich godzin przy kuchni, aby cieszyć się smacznym i zdrowym posiłkiem. Jedynym minusem cateringu dietetycznego może być cena, choć im dłuższy okres dostawy produktów, tym jest taniej. Jeżeli jednak policzymy koszt przygotowania posiłków, nasz czas, potrzebny na zakupy i przygotowanie, wówczas może się okazać, że catering dietetyczny jest wygodny i wcale nie taki kosztowny, jak mogłoby się wydawać.

Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
zostaw nam kontakt << Dołącz do nas TUTAJ >>

Inne artykuły - ( 1 )

Jak ugotować soczewicę - bez wcześniejszego namaczaniaAntygrypina - cudowna mikstura na przeziębienieZdrowie za grosz, czyli własna hodowla kiełkówOlejki w kuchni

Różane ciasto ucierane z owocami Burekas z pomidorami, bakłażanem i mozzarellą Szybki deser tiramisu Rogale Świętego Marcina

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów