Musli na zdrowie
Musli na zdrowie


Płatki to jeden z najczęstszych śniadaniowych wyborów. Każdego dnia miliony ludzie sięgają po swoje ulubione musli.


W ten sposób smaczne śniadanie łączy się z wdrażaniem zasad zdrowego odżywiania. Wybór płatków jest ogromny, więc każdy znajdzie mieszankę najlepszą dla siebie. A jeżeli nie, to zawsze można skomponować własną kompozycję z wybranymi płatkami, nasionami, suszonymi owocami, orzechami, a nawet czekoladą.

Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Musli w różnym wydaniu


Liczba kompozycji jest tu w zasadzie nieograniczona. Same płatki musli występują w bardzo różnej postaci, między innymi wyróżnia się płatki żytnie, pszenne czy owsiane. Do tego mnóstwo gatunków owoców i orzechów. W wielu mieszankach pojawiają się też nasiona. Jak widać, różnorodność musli nie ma granic. Jest to z jednej strony zaleta, ponieważ można próbować nowych smaków i urozmaicać sobie dietę. Jednocześnie wybór płatków nastręcza sporo problemów. Półki w sklepach dosłownie uginają się pod ciężarem tego rodzaju produktów. Podejmując decyzję, warto jednak patrzeć nie tylko na smak czy obietnice producentów. Szczególnej analizy wymaga natomiast skład musli. Już pobieżne porównanie składników w nich zawartych pozwala się przekonać, że w tej kategorii mieszczą się bardzo różne wyroby. I chodzi tu nie tyle o bogactwo smaków, co o zawartość zdrowych i niezdrowych składników.Jak wybrać musli?


Jak zatem wybrać zdrowe musli? Można sprawdzać skład poszczególnych produktów i eliminować te, w których jest duża zawartość cukru, a także tłuszcze trans i substancje konserwujące. Umieszczone na opakowaniu skróty oraz obcobrzmiące nazwy przeciętnemu konsumentowi mogą jednak niewiele powiedzieć. Dlatego prostszym sposobem na zdrowe śniadanie będzie skorzystanie z produktów oferowanych w sklepach z ekologiczną żywnością. To prawda, że kosztują nieco więcej. Dzięki nim ma się jednak większą pewność, że składniki musli zostały wyselekcjonowane i przeszły restrykcyjne kontrole. W imię swojego zdrowia lepiej kupić droższe płatki owsiane niż zapychać się tymi z długą listą podejrzanych składników. Ostatecznie zawsze można też skomponować własną mieszankę śniadaniową. To jednak wymaga czasu i cierpliwości do łączenia produktów oraz testowania poszczególnych przepisów.Inne artykuły - ( 5 )

Miód gryczany - płynne złoto z naszych pasiekKiełkowanie prostsze niż myślisz...Migdałowych szaleństw czasSzampony konopne - poznaj ich prozdrowotne działanie

Rogale Świętego Marcina Wielkanocny torcik - Marysieńka Bułeczki z pieczarkami i suszonymi pomidorami Pierogi z soczewicą czerwoną

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów