Kontuzje a rehabilitacja sportowa
Kontuzje a rehabilitacja sportowa
Kontuzje to nieodłączna część sportu zawodowego. Niemal każdy zawodowy zawodnik doświadczył urazu a niektórym z nich poważny uraz przerwał karierę na długie miesiące lub lata. Przykładów mamy bez liku.Ronaldo Luiz Nazario de Lima nazywany "Il Fenomeno". Według niektórych najlepszy Ronaldo.
Kontuzje to nieodłączna część sportu zawodowego. Niemal każdy zawodowy zawodnik doświadczył urazu a niektórym z nich poważny uraz przerwał karierę na długie miesiące lub lata. Przykładów mamy bez liku.Ronaldo Luiz Nazario de Lima nazywany "Il Fenomeno". Według niektórych najlepszy Ronaldo. U progu lat dwutysięcznych zaowocowały dwukrotnym zerwaniem więzadła w prawym kolanie, przez które pauzował łącznie ponad 2 lata. Jego rehabilitacja sportowa zaowocowała pozornie po 9 miesiącach kiedy wrócił do gry by w jednym ze spotkań zagrać dokładnie przez 6 minut. Do uprawiania sportu wrócił dopiero pod koniec sezonu 2001/2002, by po jego zakończeniu zdobyć mistrzostwo świata z reprezentacją. Do dziś jest drugim najlepszym strzelcem w historii MŚ i prawdziwą legendą futbolu. W 2007 roku uznano go za trzeciego najlepszego piłkarza w historii, za Maradoną i Pele.
Zimmon Ammann, który zaliczył potworny upadek, uderzając twarzą w zeskok, powrócił sportów zimowych w niemniej spektakularny sposób Ammann pojawiając się po odbyciu miesięcznej rehabilitacji sportowej się w Salt Lake City i zdobył tam 2 złote medale,pobijając dwóch największych faworytów: Małysza i Hannavalda. Dziś jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, stanowiąc doskonały przykład na to, jak dosłownie i w przenośni - można się podnieść po upadku. Innym przykładem jest Tomasz Gollob. Jego sportowa postawa jest przykładem na to , że nawet jeśli szansa na bycie mistrzem wymyka się z rąk kilkanaście lat wcześniej przez feralny wypadek, nie musi to kończyć się niepowodzeniem. Start w indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu 1999, w których dla Golloba zakończył się wypadkiem we wrocławskich zawodach "Złotego Kasku", poprzedzających finisz Grand Prix. Gollob wyleciał z motoru uderzając w metalowy słupek. Na szczęście stracił wówczas jedynie mistrzostwo i amputowany opuszek palca. Rehabilitacja sportowa sprawiła, że na tor wrócił bardzo szybko i kontynuował błyskotliwą karierę by po 11 latach od tamtego zdarzenia zdobyć tak upragniony tytuł indywidualnego mistrza świata, w 2013 roku ustanowił zaś rekord liczby zdobytych punktów w rozgrywkach ligowych. Zaangażowanie lekarzy, rehabilitantów i masażystów stosujących zaawansowanie techniki rehabilitacji sportowej jest w stanie przywrócić sportowca do pełnej sprawności. Niejednokrotnie wtedy, sportowiec przeradza się w czempiona.
Inne artykuły - ( 4 )

W jaki sposób przechowujemy gotowe kiełki?Kiełki brokułaCzy wiesz, że ...20 jadalnych produktów zabijających cellulit

Masło klarowane z Thermomix Deserki amaretti Karpatka doskonała (Thermomix) Kibiny z ziemniakami, chedarem i chrzanem

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów