Kontuzje a rehabilitacja sportowa
Kontuzje a rehabilitacja sportowa
Kontuzje to nieodłączna część sportu zawodowego. Niemal każdy zawodowy zawodnik doświadczył urazu a niektórym z nich poważny uraz przerwał karierę na długie miesiące lub lata. Przykładów mamy bez liku.Ronaldo Luiz Nazario de Lima nazywany "Il Fenomeno". Według niektórych najlepszy Ronaldo.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Kontuzje to nieodłączna część sportu zawodowego. Niemal każdy zawodowy zawodnik doświadczył urazu a niektórym z nich poważny uraz przerwał karierę na długie miesiące lub lata. Przykładów mamy bez liku.Ronaldo Luiz Nazario de Lima nazywany "Il Fenomeno". Według niektórych najlepszy Ronaldo. U progu lat dwutysięcznych zaowocowały dwukrotnym zerwaniem więzadła w prawym kolanie, przez które pauzował łącznie ponad 2 lata. Jego rehabilitacja sportowa zaowocowała pozornie po 9 miesiącach kiedy wrócił do gry by w jednym ze spotkań zagrać dokładnie przez 6 minut. Do uprawiania sportu wrócił dopiero pod koniec sezonu 2001/2002, by po jego zakończeniu zdobyć mistrzostwo świata z reprezentacją. Do dziś jest drugim najlepszym strzelcem w historii MŚ i prawdziwą legendą futbolu. W 2007 roku uznano go za trzeciego najlepszego piłkarza w historii, za Maradoną i Pele.
Zimmon Ammann, który zaliczył potworny upadek, uderzając twarzą w zeskok, powrócił sportów zimowych w niemniej spektakularny sposób Ammann pojawiając się po odbyciu miesięcznej rehabilitacji sportowej się w Salt Lake City i zdobył tam 2 złote medale,pobijając dwóch największych faworytów: Małysza i Hannavalda. Dziś jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, stanowiąc doskonały przykład na to, jak dosłownie i w przenośni - można się podnieść po upadku. Innym przykładem jest Tomasz Gollob. Jego sportowa postawa jest przykładem na to , że nawet jeśli szansa na bycie mistrzem wymyka się z rąk kilkanaście lat wcześniej przez feralny wypadek, nie musi to kończyć się niepowodzeniem. Start w indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu 1999, w których dla Golloba zakończył się wypadkiem we wrocławskich zawodach "Złotego Kasku", poprzedzających finisz Grand Prix. Gollob wyleciał z motoru uderzając w metalowy słupek. Na szczęście stracił wówczas jedynie mistrzostwo i amputowany opuszek palca. Rehabilitacja sportowa sprawiła, że na tor wrócił bardzo szybko i kontynuował błyskotliwą karierę by po 11 latach od tamtego zdarzenia zdobyć tak upragniony tytuł indywidualnego mistrza świata, w 2013 roku ustanowił zaś rekord liczby zdobytych punktów w rozgrywkach ligowych. Zaangażowanie lekarzy, rehabilitantów i masażystów stosujących zaawansowanie techniki rehabilitacji sportowej jest w stanie przywrócić sportowca do pełnej sprawności. Niejednokrotnie wtedy, sportowiec przeradza się w czempiona.
Inne artykuły - ( 1 )

Olejki w kuchniJak ugotować soczewicę - bez wcześniejszego namaczaniaKiełki soczewicy czerwonejZdrowie za grosz, czyli własna hodowla kiełków

Chlebki do żurku Tawa Tawas - boliwijskie pączki Sernik pod czekoladową kołderką Wielkanocny torcik - Marysieńka

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów