Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?
Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?
Jednym z bardziej istotnych nawyków, jakie powinien sobie wyrobić człowiek dbający o zdrowie, jest przyjmowanie każdego dnia co najmniej trzech litrów płynów.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Niestety, zwykła, nawet gazowana woda dla większości osób nie jest zbyt smaczna, dlatego sięgamy chętnie po napoje słodzone, w tym soki owocowe. Jednak takie produkty, mimo że nas dostatecznie nawadniają, są bardzo bogate w cukry, które nie służą naszej sylwetce, dlatego doskonała alternatywą są świeże soki, wykonywane samodzielnie z pomocą wyciskarki do cytrusów.


Jaki produkt wybrać?


W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele urządzeń tego typu, różnią się one między sobą nie tylko marką producenta, ale także rodzajem silnika. Najtańsza opcja są urządzenia ręczne, zaopatrzone w specjalną kolbę, która przyciskając owoc, wyciska z niego sok. Użycie tego urządzenia wymaga od nas nieco siły, poza tym duża część owoców się marnuje w trakcie całego procesu. W sklepach znajdziemy też wyciskarki do owoców automatyczne, przyciskamy do nich cytrusy, a specjalna głowica obracając się, wydobywa z nich sok. Takie urządzenie jest droższe, ale też bardziej wygodne. Niestety, cytrusy wyciśnięte w taki sposób pozbawione są miąższu, który w swoim składzie zawiera błonnik, ułatwiający trawienie cukrów z owocu. Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się wyciskarki wolnoobrotowe, droższe niż pozostałe produkty tego typu, jednak z pewnością są warte swojej ceny. Sok otrzymany przy ich użyciu pochodzi również z miąższu, który jest na tyle rozdrobniony, że nie zakłóca klarowności napoju. Poza tym takie urządzenie nadaje się do większości owoców i warzyw, nie tylko do cytrusów.


Okazyjne ceny


Podobnie jak w przypadku większości produktów, również wyciskarki do warzyw i owoców mogą mieć całkiem inną cenę w zależności od miejsca, w którym je zakupimy. Wybierając się do stacjonarnego sklepu z AGD otrzymujemy ceny detaliczne, czyli tak naprawdę najwyższe z możliwych. jednak wystarczy zaczekać do grudnia, kiedy organizowane są ogromne, przedświąteczne wyprzedaże, aby taki sam produkt zakupić w cenie o 23% niższej. Jednak jeśli nie chcemy czekać tak długo z zakupami, zawsze możemy poszukać okazji w internecie. Funkcjonują tam sklepy ze sprzętem, działające na zasadzie outletu, czyli oferują wyłącznie produkty przecenione.Inne artykuły - ( 4 )

Kiełki brokułaKiełki soczewicy czerwonej20 jadalnych produktów zabijających cellulitCzy wiesz, że ...

Chrupiące kawowe gofry - fit Różane drożdżówki Korzenne bagietki Chleb jogurtowy

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów