Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?
Wyciskarka do owoców - jaką wybrać?
Jednym z bardziej istotnych nawyków, jakie powinien sobie wyrobić człowiek dbający o zdrowie, jest przyjmowanie każdego dnia co najmniej trzech litrów płynów.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Niestety, zwykła, nawet gazowana woda dla większości osób nie jest zbyt smaczna, dlatego sięgamy chętnie po napoje słodzone, w tym soki owocowe. Jednak takie produkty, mimo że nas dostatecznie nawadniają, są bardzo bogate w cukry, które nie służą naszej sylwetce, dlatego doskonała alternatywą są świeże soki, wykonywane samodzielnie z pomocą wyciskarki do cytrusów.


Jaki produkt wybrać?


W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele urządzeń tego typu, różnią się one między sobą nie tylko marką producenta, ale także rodzajem silnika. Najtańsza opcja są urządzenia ręczne, zaopatrzone w specjalną kolbę, która przyciskając owoc, wyciska z niego sok. Użycie tego urządzenia wymaga od nas nieco siły, poza tym duża część owoców się marnuje w trakcie całego procesu. W sklepach znajdziemy też wyciskarki do owoców automatyczne, przyciskamy do nich cytrusy, a specjalna głowica obracając się, wydobywa z nich sok. Takie urządzenie jest droższe, ale też bardziej wygodne. Niestety, cytrusy wyciśnięte w taki sposób pozbawione są miąższu, który w swoim składzie zawiera błonnik, ułatwiający trawienie cukrów z owocu. Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się wyciskarki wolnoobrotowe, droższe niż pozostałe produkty tego typu, jednak z pewnością są warte swojej ceny. Sok otrzymany przy ich użyciu pochodzi również z miąższu, który jest na tyle rozdrobniony, że nie zakłóca klarowności napoju. Poza tym takie urządzenie nadaje się do większości owoców i warzyw, nie tylko do cytrusów.


Okazyjne ceny


Podobnie jak w przypadku większości produktów, również wyciskarki do warzyw i owoców mogą mieć całkiem inną cenę w zależności od miejsca, w którym je zakupimy. Wybierając się do stacjonarnego sklepu z AGD otrzymujemy ceny detaliczne, czyli tak naprawdę najwyższe z możliwych. jednak wystarczy zaczekać do grudnia, kiedy organizowane są ogromne, przedświąteczne wyprzedaże, aby taki sam produkt zakupić w cenie o 23% niższej. Jednak jeśli nie chcemy czekać tak długo z zakupami, zawsze możemy poszukać okazji w internecie. Funkcjonują tam sklepy ze sprzętem, działające na zasadzie outletu, czyli oferują wyłącznie produkty przecenione.Inne artykuły - ( 4 )

Dla kogo dieta pudełkowa?Kiełki brokuła20 jadalnych produktów zabijających cellulitCzy wiesz, że ...

Sernik mango Chrupiące gofry Torcik czekoladowy Torcik Kubuś

Codzienne wyjazdy Holandia Belgia Niemcy


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów