Migdałowych szaleństw czas |
Uprawia się dwa rodzaje migdałów: słodkie oraz gorzkie. Te pierwsze maj± ogromne znaczenie kulinarne. Sporo migdałów słodkich wykorzystuje także przemysł kosmetyczny. Migdały gorzkie s± baz± do pozyskiwania w procesie tłoczenia oleju migdałowego wykorzystywanego do produkcji likierów. Produkuje się z nich także mydła i aromaty spożywcze.
M±ka migdałowa powstaje poprzez zmielenie suszonych nasion migdałowca. Można mielić nasiona niełuskane – m±ka będzie cięższa, z ciemniejszym zabarwieniem. M±ka migdałowa o kremowym kolorze i większej lekko¶ci uzyskiwana jest po zmieleniu migdałów zblanszowanych i obranych.
Oba rodzaje m±ki s± dostępne na polskim rynku. Można również samodzielnie przygotować surowiec we własnej kuchni.
M±ka migdałowa to wymarzony produkt dla osób z nietolerancj± glutenu. To także składnik wybierany przez wegan – w wypiekach z zastosowaniem m±ki migdałowej nie używa się tłuszczów i można pomin±ć dodatek jaj.
Ciasto z m±ki migdałowej jest bogate w białko, błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i rzadkie minerały. Żadna m±ka pozyskiwana ze zbóż nie może się równać z tym produktem!
Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będ± Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów