Miód na odchudzanie, detoks i oparzenia? Poznaj jego wyjątkowe właściwości!
Miód na odchudzanie, detoks i oparzenia? Poznaj jego wyjątkowe właściwości!


Miód rzepakowy okazuje się nie tylko słodkim dodatkiem do herbaty i pierników. Jest remedium na wiele schorzeń i dolegliwości. Zwłaszcza że organizm szybko trawi naturalny miód rzepakowy, dlatego nawet na diecie możesz wspomagać się łyżką słodkiego przysmaku. Glukoza w miodzie odpowiada za pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. W naturalny sposób pomaga leczyć oparzenia. A co najważniejsze, jest jednym z najtańszych miodów dostępnych w sprzedaży, a więc - dostępnych dla każdego, kto dba o siebie naturalnie.

Miód na odchudzanie, detoks i oparzenia? Poznaj jego wyjątkowe właściwości! 

Na co jeszcze pomaga miód rzepakowy

Miód rzepakowy wspomaga aż 6 istotnych organów naszego ciała: serce, mózg, wątrobę, trzustkę, nerki i żołądek. Jak i na co pomaga?

Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Regeneracja, koncentracja i detoks


Miód rzepakowy jest szczególnie ważny dla organizmu wyczerpanego długotrwałą chorobą. Ma właściwości regeneracyjne po wysiłku fizycznym. Warto przyrządzić z niego napój po treningu albo wymagającej pracy umysłowej. Zastosowany przed nauką poprawia koncentrację. Glukoza zawarta w tym miodzie nie obciąża pracy wątroby. Wspomaga pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii, czyli zapewnia naturalny detoks.
Serce, ciśnienie krwi i miażdżyca


Nie bez powodu powstało powiedzenie "miód na moje serce". Decyduje o tym zawartość magnezu i potasu. Właściwości miodu rzepakowego pomagają w profilaktyce układu krążenia i chorób serca. Dlaczego? Ponieważ wzmacnia on serce, stabilizuje ciśnienie krwi oraz spowalnia zmiany miażdżycowe.


Skóra, rany i oparzenia


Historyczną już właściwością miodu rzepakowego jest jego zbawienny wpływ na skórę. Nałożony na usta potrafi zastąpić pomadkę nawilżającą. Zawarte w nim witaminy z grupy B, witamina C oraz beta-karoten poprawiają wygląd twojej skóry. Posiada również właściwości lecznicze. Jako lepki opatrunek przyspiesza gojenie się ran. Oczyszcza również miejsce zranienia. Działając przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz mając właściwości regeneracji skóry poleca się go przy oparzeniach.
Wątroba, trzustka, nerki i żołądek


Zawartość magnezu, potasu, żelaza i rzadko występującego naturalnie baru wspomaga leczenie osób zmagających się z chorobami wątroby, wrzodami dwunastnicy i żołądka. Ponadto korzystnie wpływa na pracę nerek, przynosi ulgę w dolegliwościach wzdęć i zgagi.


Najlepszy miód rzepakowy ze sprawdzonego źródła


Chcesz włączyć miód rzepakowy do diety? Zadbaj o wiarygodne źródło jego zakupu. Najlepiej skorzystać z pobliskiej pasieki i udać się prosto do gospodarza. Na całe szczęście, wielu pszczelarzy można znaleźć w sieci, np. Pasiekę Kaszubską. Ceny miodu rzepakowego są bardzo przystępne. Jest to jeden z najtańszych dostępnych gatunków. Powodem tej niskiej ceny jest popularność występowania upraw rzepaku w całej Polsce. Warto pamiętać, że taki miód szybko się skrystalizuje. Wówczas będzie miał kolor prawie biały. Wówczas należy przechowywać go w szczelnie zamkniętym naczyniu w temperaturze pokojowej.Inne artykuły - ( 4 )

Czy Twój umysł kłamie? Odkryj tajniki iluzji poznawczych!Czy herbatki dla dzieci muszą zawierać cukier? Poznaj ekologiczne propozycje dla niemowlątKiełki rzodkiewkiW jaki sposób przechowujemy gotowe kiełki?

Groszek ptysiowy Drożdżówki z makiem Białe bułeczki Korzenne bagietki

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów