Słodkie dzieciństwo - które z popularnych batoników mają najwięcej kalorii
Słodkie dzieciństwo - które z popularnych batoników mają najwięcej kalorii


Słodycze z reguły są dla dzieci ulubionym smakołykiem. Tymczasem nadmiar cukru w diecie dziecka sprzyja rozwojowi wielu chorób cywilizacyjnych. Powoduje otyłość, choroby serca, cukrzycę typu II i inne, poważne schorzenia. Wynika to z faktu, że w momencie jedzenia dużej ilości jedzenia z wysoką zawartością cukru, rzadziej sięga się po wartościowe posiłki takie jak produkty mleczne czy pełnoziarniste. Może to finalnie prowadzić do niedoborów cennych składników odżywczych, niezbędnych do intensywnego wzrostu i rozwoju dziecka. Czy wiedziałeś, że przykładowo 80% dzieci spożywa za dużo cukru?


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Liczysz kalorie? Skorzystaj z bazy https://ezdrowo.pl/odzywianie-i-diety/ile-ma-kalorii/ - popularne produkty opracowane dla Ciebie.


Szeroka gama wyboru


Na rynku jest dostępny szereg rodzajów słodyczy - począwszy od cukierków, lizaków i gum, poprzez batoniki, ciastka i żelki. Podniebienia dzieci skrada głównie czekolada, jednak mają one też dużą słabość do batonów. Jak powszechnie wiadomo, nie są one ani zdrowe, ani dietetyczne, ale bardzo często ciężko im się oprzeć.


Jeśli stojąc przy półce z batonami zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy dla Twojej pociechy, a który ma najwięcej kalorii, to odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej. Masa przeciętnego batonika to średnio 50 gramów. Wydaje się niewiele, jednak nawet taki mały słodycz jest bardzo często gęsty energetycznie. W ich skład wchodzą głównie węglowodany, niezdrowe tłuszcze trans, wzmacniacze smaku i spulchniacze.


Batonik jako przekąska


Jak widać tego typu słodycze, nie są najlepszym wyborem jako tak zwana przegryzka. Co prawda zjedzenie jednego batona, raz na jakiś czas to nie grzech, a wplecenie go w zdrową dietę dziecka pozwoli łatwiej mu się do niej przekonać. Ponadto w sytuacji, kiedy potrzeba jest szybko podnieść poziom cukru we krwi choćby na krótki czas, wybór ten może okazać się zbawienny. Warto jednak bliżej przyjrzeć się kaloryce najbardziej kalorycznych batonów na rynku. 1. miejsce - Lion o smaku orzechowym 40 g/202 kcal

 2. miejsce - Milka Oreo 37 g/203 kcal

 3. miejsce - Lion 42 g/205 kcal

 4. miejsce - Pawełek Toffi 45 g/206 kcal

 5. miejsce - Knoppers 40 g/214 kcal

 6. miejsce - Mars 51 g/227 kcal

 7. miejsce - Snickers 50 g/241 kcal

 8. miejsce - Kinder Bueno 43 g/246 kcal

 9. miejsce - Pierrot i Bajeczny 45 g/247 kcal

 10. miejsce - 3Bit 46 g/251,5 kcal

 11. miejsce - Twix 51 g/252 kcal

 12. miejsce - Bounty 57 g/278 kcal


Podsumowując, kaloryczność takiego batona nierzadko jest równowartością kaloryczności jednego pełnowartościowego posiłku. Pytanie, co wybierasz. A może jedno i drugie? Ezdrowo pomoże Ci w zaplanowaniu zdrowej diety. Sprawdź już teraz, a przekonasz się sam!


kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 5 )

Kiełkowanie prostsze niż myślisz...Miód gryczany - płynne złoto z naszych pasiekSzampony konopne - poznaj ich prozdrowotne działanieMigdałowych szaleństw czas

Rogale Świętego Marcina Majonez domowy Torcik czekoladowy Zapiekanki z budki

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów