Prawdziwe miody polskie - dlaczego warto je kupować? Dowiedz się, gdzie znaleźć najlepsze
Prawdziwe miody polskie - dlaczego warto je kupować? Dowiedz się, gdzie znaleźć najlepsze


Nie od dziś wiadomo, że Polska jest jednym z najbardziej cenionych na arenie międzynarodowej producentów miodów. Rodzime pasieki są zazwyczaj prowadzone przez pszczelarzy z wielką pasją, dzięki czemu możemy pochwalić się najlepszymi pszczelimi produktami na świecie. Dlaczego warto kupować prawdziwe miody polskiej produkcji? Jakie ich rodzaje są najczęściej wybierane? Czytaj dalej i dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać potencjał tych darów ula!


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Wybierz zdrowie!


Miody są cennym uzupełnieniem diety. Zawierają szereg składników odżywczych, a ich właściwości prozdrowotne są doceniane przez wszystkich zwolenników naturalnych sposobów terapii różnych schorzeń. Warunek jest jeden - miód musi być prawdziwy. Sztuczne, marketowe produkty z pewnością nie zapewnią pozytywnego wpływu na zdrowie.


Natura daje nam to, co najlepsze. Aby w pełni wykorzystać właściwości polskich miodów, należy wybrać te, które są nieprzetworzone. Wyroby lokalnych pszczelarzy zawierają unikatowe składniki, których próżno szukać w marketowych produktach. Przede wszystkim, naturalny, prawdziwy miód ma niepowtarzalny smak, konsystencję i barwę, a są one w dużej mierze zależne od jego odmiany.


Wsparcie lokalnej gospodarki


Mimo że marketowe propozycje wydają się tańsze, nie warto po nie sięgać. Szukając wartościowego, pszczelego produktu zdecydowanie lepiej wybrać ten, który oferują lokalni pszczelarze. Dlaczego?  1. Miód z marketu to zazwyczaj mieszanka różnych gatunków, w tym tych, które zostały sprowadzone z innych krajów. Im częściej produkt jest obrabiany, tym szybciej traci swoje właściwości.

  2. Pieniądze wydane u lokalnego pszczelarza zostaną w Polsce - dzięki takiemu zakupowi wspierasz nie tylko polską gospodarkę, ale też pomagasz sąsiadowi rozwijać pasiekę i dbać o pszczoły.

  3. Kupując miód w różnych miejscach w Polsce, masz okazję poznać różne jego smaki - w każdym zakątku naszego państwa miód charakteryzuje się nieco innymi walorami smakowymi.


Wartościowe, prawdziwe miody możesz znaleźć nawet online, np. w e-sklepie https://mojemiody.pl/. To miody polskie, które firma pozyskuje z własnej, wędrownej pasieki. Dzięki temu możesz skosztować naprawdę ciekawych odmian!


Miody polskie - których warto spróbować?


Nasze rodzime miody to bogactwo smaku, aromatu i cennych właściwości. Do najchętniej wybieranych należą:


- miód gryczany - ciemna barwa i intensywny zapach to czynniki, które zdecydowanie wyróżniają ten rodzaj miodu na tle innych; doceniany we wspomaganiu leczenia chorób dróg oddechowych,


- miód rzepakowy - wspiera pracę serca i tarczycę,


- miód akacjowy - bardzo słodki, dlatego szczególnie lubiany jest przez dzieci,


- miód lipowy - pomaga w walce z infekcjami, a co ciekawe, także z bezsennością,


- miód wielokwiatowy - uznawany za naturalny antybiotyk, wspiera układ oddechowy i krwionośny.


Miody polskie obejmują jeszcze wiele innych, pysznych odmian. Wypróbuj wszystkie i wybierz swój ulubiony!


kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 2 )

Popularne wady wzroku i ich korekcjaKiełki cebuliNie dodawaj tych owoców na surowo do galaretki ...Masaż jako element profilaktyki zdrowotnej - czy warto?

Groszek ptysiowy Koktajl z żurawiną Kawowo-krówkowa kanapka z orzechami Lekki sernik z ziemniakami (Sernik 'Wysoka osiemnastka')

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów