Zaburzenia odżywiania - objawy, rodzaje, przyczyny
Zaburzenia odżywiania - objawy, rodzaje, przyczyny


Kanony piękna w dzisiejszych czasach są ogromnie krzywdzącym narzędziem, które zaburza prawidłowe, postrzeganie siebie. Coraz młodsze osoby popadają w skrajności, dążąc do niemożliwego. Skutkiem przedstawiania czegoś, co nie istnieje, są zaburzenia odżywiania dotykające coraz większej ilości ludzi.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Zaburzenia odżywiania


Problemy z odżywianiem i choroby na tym tle od wielu lat dotykają ludzi, chcących wyglądać idealnie. Postaramy się przedstawić, jakie choroby występują najczęściej, oraz jak się z nimi mierzy.


Jak powszechnie wiadomo, zaburzenia odżywiania nie są jedną chorobą, a dzielą się na wiele odłamów. Z tego też względu, nie ma jednej dobrej metody leczenia, gdyż mamy do czynienia z różnymi problemami.


Nie wszyscy zdają sobie sprawę z takiej kolei rzeczy, wkładając każdą chorą osobę do jednego wora. Jest to bardzo krzywdzące, dlatego też nakłaniamy, byście starali się rozumieć problem, a nie go bagatelizować. Pomocą w zachowaniu zdrowej i świadomej diety jest zdrowa żywność. Warto też regularnie uzupełniać witaminy na odporność.


Anoreksja (jadłowstręt psychiczny)


To jedna z najbardziej znanych chorób, występujących w wyniku zaburzeń odżywiania. Objawia się głodzeniem się z powodu lęku przybrania na wadze. U chorych, obserwuje się wzmożoną aktywność fizyczną i brak spożywania posiłków.


Osoby cierpiące na anoreksję nie widzą swoich prawdziwych proporcji ciała, sądząc, że mają znacznie większe rozmiary niż w rzeczywistości. Można je zauważyć w zbyt dużych ubraniach, które kupują z myślą, że są w dobrym rozmiarze.


Sięgają one również po środki przeczyszczające lub prowokują wymioty. Anorektycy w skrajnych przypadkach mają ogromną niedowagę, a przegranie walki z chorobą kończy się śmiercią chorego.


Zaburzenia odżywiania z napadami objadania się


Chorujący na takie zaburzenia odżywiania mają bardzo częste napady, objadania się. Odczuwają oni, brak jakiejkolwiek kontroli nad jedzeniem. Zazwyczaj takie osoby po całym zajściu odczuwają ogromny wstyd, jak i wstręt do siebie.


Prowadzi to do ukrywania się podczas spożywania posiłków. Chorzy nie starają się w żaden sposób pozbyć się jedzenia, które pochłonęli. Często mogą mieć nadwagę lub cierpieć na otyłość.


Ta choroba jest bagatelizowana przez społeczeństwo i uważana za zwykłe obżarstwo. Takie myślenie bardzo krzywdzi chorych i każe im sądzić, że ich problem nie jest ważny, a oni sami są sobie winni.


Bulimia - bulimia nervosa


Takie zaburzenia odżywiania są bardzo podobne do poprzedniej choroby. W tym przypadku wstręt po danym epizodzie skutkuje chęcią pozbycia się spożytego jedzenia. By się go pozbyć, sięga się po środki przeczyszczające lub prowokuje się wymioty.


Trudno jest wyłonić chorujących na to zaburzenie. Przez brak zbyt wielkich dysproporcji ciała ciężko jest ją wykryć. Tutaj również zaburzone są kwestie postrzegania ciała. Ludzie nienawidzą swojej wagi ani kształtu własnej sylwetki.


Liczymy na to, że udało nam się podnieść świadomość na temat zaledwie kilku odłamów z całej masy zaburzeń odżywiania.kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 6 )

Czy z tej mąki będzie chleb?Kiełki hodowane w woreczkach...Z jakich przyczyn może pojawić się krwawienie z nosa?Czy kiełki wszystkich roślin nadają się do spożycia?

Wielkanocna rolada schabowa Krem czekoladowy nie tylko do tortów Pizza (szybka) Karpatka doskonała (Thermomix)

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów