Popularne wady wzroku i ich korekcja
Popularne wady wzroku i ich korekcja


Problemy ze wzrokiem w dzisiejszych czasach są niemalże nieodzowną częścią życia.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Żyjemy dłużej i również dzięki temu wiele wad ma czas się ujawnić w naszym życiu. Szacuje się, że niemal 2 miliardy ludzi na świecie żyje z jakąś wadą wzroku, a nawet 250 milionów ma wady i choroby o takim stopniu nasilenia, że wada taka znacząco utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Na całe szczęście dzisiejsza medycyna ma bardzo wiele sposobów na rozwiązanie również bardzo złożonych problemów ze wzrokiem, a także tych bardziej klasycznych.


Krótkowzroczność i dalekowzroczność - najczęstsze wady


Krótkowzroczność i dalekowzroczność są najczęściej występującymi wadami wzroku. Krótkowzroczność, czyli miopia, powoduje trudności w widzeniu przedmiotów na dalekim dystansie, podczas gdy dalekowzroczność, (hipermetropia), utrudnia widzenie obiektów znajdujących się blisko. Od strony medycznej krótkowzroczność wynika z nadmiernego skupienia obrazu przed siatkówką, podczas gdy dalekowzroczność polega na skupianiu obrazu za siatkówką. Obie wady mogą być korygowane za pomocą okularów, soczewek kontaktowych lub procedur medycznych (zabiegi laserowe), które dostosowują optykę oka. W przypadku krótkowzroczności, soczewki korygują rozpraszanie światła, natomiast w dalekowzroczności, soczewki pomagają skoncentrować światło na siatkówce.


Astygmatyzm - problematyczna wada wzroku


Z astygmatyzmem jest przynajmniej kilka problemów. Jeszcze do niedawna stosunkowo dużym problemem było nawet prawidłowe diagnozowanie tej wady. Dziś wykonywana diagnostyka znacząco się polepszyła, ale również astygmatyzm występuje w pakiecie z innymi wadami wzroku, co nieco utrudnia jego korekcję. Również z tego powodu jest to wada niezwykle mocno wpływająca na życie pacjenta, szczególnie przy większym nasileniu. Osoba z astygmatyzmem doświadcza zaburzeń w widzeniu konturów i kształtów. Osoba z astygmatyzmem może dostrzegać zniekształcone, rozmazane lub niewyraźne kontury przedmiotów, co wpływa na ostrość widzenia zarówno na bliską, jak i daleką odległość. Szczególny problem występuje w przypadku światła wieczorami.


Więcej dowiesz na Mojepierwszesoczewki.pl.


Korekcja popularnych wad wzroku - co wybrać?


Na szczęście korygowanie wad wzroku jest dziś niezwykle łatwe i przede wszystkim skuteczne. Pierwsze soczewki kontaktowe są szczególnie zalecane w przypadku stygmatyzmu (soczewki toryczne), ale również chętnie wybierane przez osoby z krótkowzrocznością oraz dalekowzrocznością. Dzięki soczewkom kontaktowym mamy pełen kąt poprawnego widzenia i zero dyskomfortu typowego dla noszenia okularów.


Współpraca
kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 6 )

Zaburzenia odżywiania - objawy, rodzaje, przyczynyKiełki hodowane w woreczkach...Z jakich przyczyn może pojawić się krwawienie z nosa?Czy kiełki wszystkich roślin nadają się do spożycia?

Chlebki do żurku Pierniczki Groszek ptysiowy Wytrawna kruszonka

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów