Śledzik, ostatki - koniec karnawału!
Śledzik, ostatki - koniec karnawału!


Karnawałowe hulanki zbliżają się ku końcowi, a my powoli żegnamy się z wyjątkową atmosferą, pełną zabawy, tańców i oczywiście pysznych przysmaków. Jednym z nieodłącznych symboli karnawału jest oczywiście śledzik - delikatna, ale pełna smaku przekąska, która doskonale komponuje się z różnorodnymi dodatkami. Przyjrzymy się, jak wykorzystać ten popularny składnik w kilku nietypowych, ale niezwykle smacznych potrawach.

Śledzik, ostatki - koniec karnawału! 

Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Całą gamę przeróżnych przepisów ze śledziem na Thermomix znajdziesz na cookidoo.pl. Zobacz co w tym roku wpadło mi w oko!

Śledź po kaszubsku - zobacz przepis.
To niezwykle aromatyczne pozycja z udziałem śledzia! Wykonane w domu - zaskoczy Cię swoim bogactwem smaku i wyjątkową konsystencją. Delikatnie marynowany śledź spotyka się tu z intensywną nutą cebuli, świeżością cytryny i słodyczą rodzynek, tworząc wyjątkową symfonię smaków.
Przygotowanie tej potrawy to także wspaniała okazja do odkrycia tajemnic kaszubskiej kuchni i jej tradycji. Przepis na śledzia po kaszubsku to nie tylko receptura na smaczne danie, to bilet w prawdziwą kaszubską podróż kulinarną.
Idealny dodatek do karnawałowego stołu, który zaskoczy swoim wyjątkowym smakiem.


Kanapki z burakiem i marynowanym śledziem (Smorrebrod) - zobacz przepis.

W tej propozycji wyskoczymy do Skandynawii, gdzie smakowite kanapki z burakiem i marynowanym śledziem, znane jako Smorrebrod, są bardzo popularne. To danie to połączenie bardzo intensywnych smaków, które zaskakują i ożywiają kubki smakowe.
Przepis nie jest skomplikowany. Do jego wykonania potrzebne Ci będzie kilka prostych składników. Efekt finalny w postaci atrakcyjnej kanapki stwarza niezapomnianą salwę smaków. Niezapomniany festiwal smaku w kilku małych niepozornych kanapkach.


Śledzik, ostatki - koniec karnawału! 

Śledzie po japońsku - zobacz przepis

To danie, to prawdziwa perełka kulinarna a jego przygotowanie zajmuje niecałe 45 minut. Łączy w sobie wyjątkowy smak tradycyjnych śledzi z delikatnymi, orientalnymi akcentami, które pięknie harmonizują w tym przepisie. Zachęcam do wykonania - to obowiązkowa pozycja w menu tematycznym, gdzie bohaterem jest śledź. Jest to też bardzo dekoracyjny sposób na podanie śledzika - więc takie dwa w jednym, pyszne danie i świetna dekoracja stołu.


Śledzik dla tych co nie jedzą lub nie lubią śledzi, czyli ...
Boczniaki a la śledzie z cebulką - zobacz przepis

U mnie karnawałowe ostatki to czas radości, zabawy i poznawania pysznych smaków. Tak to właśnie, rok do roku jest okazja skubnąć coś nowego. Idąc inną drogą niż tradycyjna, można poznać zupełnie nowe perełki. Polecam więc na nóż wrzucić tą enigmatycznie brzmiącą pozycję. Dajcie znak jak Wam smakowała ...
Śledzik, nowe smaki i sporo dobrej zabawy podczas przygotowania ostatkowego menu w Thermomix, to zawsze jest idealny pomysł - na rozrywkę jeszcze nawet przed samą imprezą!kielkismaku.pl

Inne artykuły - ( 4 )

Centrum Medyczne w Niepołomicach - kompetencja i zaangażowanie na pierwszym miejscuCzy wiesz, że ...Kiełki rzodkiewkiKiełki brokuła

Tortilla - pełnoziarnista Bezowe ciasteczka z kremem z granatami Pasztet wałecki - pasztet babci Uli Tagliatelle z polędwicą wieprzową w sosie śliwkowo-grzybowym

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów