Thermomix kontra piana z białek ...
Thermomix kontra piana z białek ...


Mówią, że każdy dzień jest dobry aby się czegoś nowego nauczyć. Dziś świetny dzień na trening z ubijania piany z białek w urządzeniu Thermomix.
Trzeba rozwiać wątpliwości... Udostępnij innym tą wiadomość - będą Ci wdzięczni.


Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>Jest taki zgrabny test

na suche naczynie miksujące Thermomix (które do ubijania piany musi być idealnie czyste i przy okazji dobrze by było, gdyby było idealnie suche).

Kiedy już umyjemy dokładnie naczynie, wycieramy je np. ręcznikiem papierowym.

Dalej jeżeli już nam "na oko" wydaje się, że jest wszystko suche (jeszcze przed założeniem motylka) ponownie zamykamy naczynie i na kilka sekund uruchamiamy obroty 10.

Wyłączamy go, zdejmujemy pokrywę i sprawdzamy ścianki naczynia miksującego. Na ogół trzeba je ponownie wytrzeć - będą na nim dookoła rozsiane małe krople wody wyrzucone z noża. Ponownie wycieramy. Wtedy mamy idealnie suche naczynie. Zakładamy motylek i działamy zgodnie z przepisem.

Inne ważne aspekty ubijania:
- białka muszą być idealnie oddzielone od żółtek (najdrobniejsza ilość żółtka zniweczy efekt puszystej piany)
- naczynie musi być czyste, szczególnie noże na których zbierają się drobinki tłuszczu

Pamiętaj też, aby motylek był suchy, gdy go zakładamy do ubijania białek, również pokrywa powinna być sucha. Wtedy piana z białek wychodzi jak ta lala.

Zakładamy motylek. Dodajemy białka (tutaj temperatura białek nie ma raczej większego znaczenia, minimalnie szybciej ubiją się te w temp. pokojowej), szczyptę soli. Uwaga! Przy ubijaniu nie zakładamy miarki na otwór w pokrywie - ubijanie to napowietrzanie - niech więc trafi tam jak najwięcej powietrza.

Jak wskazuje instrukcja - obroty z założonym motylkiem nigdy nie powinny przekraczać 4, bo jest ryzyko, że motylek spadnie. Pianę ubijamy na obrotach 3-4. Piana zawsze się udaje.

Jeżeli ktoś chciałby poćwiczyć to proponuję jedno z ciast z pianą - będzie przyjemnie i pożytecznie. A później przy kawie można porozmawiać o nowych doświadczeniach thermomixowych.

Przepisy znajdziesz tutaj: wyszukaj przepis ... W polu wyszukiwania wpisz któreś z wybranych ciast: szarlotka wałecka, Pavlova, makowiec japoński, pijana zakonnica.

Jeżeli chcesz otrzymać powiadomienie o nowych artykułach zapisz się do naszej paczki... wtedy żaden nowy artykuł ani przepis Cię nie ominie. Zapisz się na kolejne lekcje thermomix-owania.Przygotowane przy współpracy z https://ptbo.edu.pl/Inne artykuły - ( 4 )

Słodkie dzieciństwo - które z popularnych batoników mają najwięcej kaloriiKiełki rzodkiewkiKiełki soczewicy czerwonejMiód na odchudzanie, detoks i oparzenia? Poznaj jego wyjątkowe właściwości!

Domowy serek a'la ricotta Masło ziołowo-czosnkowe RacuPizza - szybki zamiennik pizzy Wielkanocny torcik - Marysieńka

Codzienne wyjazdy Holandia


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów