Chebki pita

Popularne frazy: -> pita, chlebki, pieczywo, kamien do pizzy

Chebki pita
 
 
  • Wybierz język

Składniki:
- 20g drożdży świeżych
- szczypta cukru
- 250 ml wody (letniej 30-40 stopni)
- 400g mąki pszennej typ 500-650
- łyżeczka soli



Chcesz być na bieżąco? << Włącz obserwowanie. Podglądaj, co nowego wskoczyło pod nóż ... >>


Chcesz być informowany o nowych inspiracjach na Thermomix << Dołącz do grupy VIP >>


Chcesz żywo podyskutować o przepisach i inspiracjach na Thermomix
<< Dołącz do grupy Thermomix PL (społeczność ponad 190 000 osób) >>


Przygotowanie w Thermomix



1) W naczyniu miksującym umieść wodę, pokruszone drożdże i cukier. Lekko podgrzewamy ( 1 min. | 37 stopni C | obr. 2 )

2) Następnie dodać pozostałe składniki.
Wyrobić ciasto. (3-4 min. | Interwał / Kłos)

3) Wyrobione ciasto przełożyć do miski i pozostawić do wyrośnięcia na około 1h do 1,5h w ciepłym miejscu. Powinno podwoić swoją objętość.

4) Wyrośnięte ciasto uderzyć pięścią. Podzielić na równe części (około 75 g każda), uformować z nich kule. Każdą kulę rozwałkować na naleśnik o średnicy około 15 - 17 cm (im cieniej rozwałkowane ciasto tym cieńsze ścianki chlebka. Można w tym miejscu pomóc sobie maszynką do wałkowania ciasta na makaron). Odłożyć ponownie na oprószoną mąką stolnicę do podwojenia objętości i przykryć ściereczką aby nie wyschły. (około 30 - 40 minut powinno wystarczyć aby były gotowe do wypiekania).

5) Kilka minut przed samym pieczeniem należy rozgrzej blachę, na której będziesz wypiekać pity, (doskonale w tym miejscu sprawdzi się też kamień do wypiekania pizzy). Pieczemy w temp. 220 stopni C przez około 12 - 14 minut lub do zarumienienia. W ciągu pierwszych 5 minut pieczenia chlebki powinny wyrosnąć i mocno się zaokrąglić.

# Wskazówka. Z chlebkami podczas przekładania na blachę czy kamień obchodź się bardzo ostrożnie, aby nie opadły za bardzo.

Gotowe zaraz po upieczeniu wyjąć z piekarnika, jeszcze ciepłe można rozkroić i podawać z dowolnym nadzieniem mięsnym i warzywnym komponując to z przeróżnymi sosami.

Wskazówki:

# Pity doskonale smakują też na drugi dzień.
# Można też w ramach eksperymentów kulinarnych do ciasta dodać ulubione zioła, które będą się komponowały później z podanym farszem (np. bazylię, oregano, rozmaryn).

Smacznego!


Świetnie, że tutaj jesteś! Mam żywą nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej.

Zapraszamy do śledzenia profilu na Facebooku i Instagramie.
Jeżeli skorzystasz z naszego przepisu zachęcamy Cię do wysłania zdjęcia swojego dzieła na kontakt@kielkimaku.pl - Zdjęcia (za Twoją zgodą) opublikujemy w galerii w profilu Kilkismaku na Facebooku.


Podoba się przepis?
Chcesz być informowany o nowych inspiracjach na Thermomix
zostaw nam kontakt << Dołącz do nas TUTAJ >>

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi ...
Przygotowałeś ten przepis? Oznacz go na Instagramie lub FB -> #kielkismaku @zabawaslawomir i daj mi o tym znać! Dziękuję!


Autor: kielkismaku.pl
Ciasto marchewkowe z korzenną nutą Wielkanocna rolada schabowa Chebki pita Waniliowe mleczko z nutą czekolady na biszkopcie

rzeczy odnowa


Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów



Redakcja poleca: W jaki sposób przechowujemy gotowe kiełki?


Gotowe kiełki zachowują świeżość przechowywane w lodówce przez ok. 7 dni. Umieszczamy je w plastikowym lub szklanym pojemniku z pokrywką. Nie używamy plastikowych torebek, które całkowicie odcinają dopływ powietrza. Przed włożeniem do lodówki kiełki powinny być suche. Dodatkowo dno pojemnika można wyłożyć ligniną lub papierowym ręcznikiem, który absorbuje nadmiar wody. Papierowy ręcznik może również posłużyć nam jako pokrywka przez pierwszy dzień, do czasu aż woda odparuje. Kiełki są wrażliwe na zamarzanie, dlatego pojemnik powinniśmy trzymać w dolnych partiach lodówki, gdzie panuje nieco wyższa temperatura.

czytaj więcej...