Często zadajesz sobie pytanie - jak przyprawiać kasze?
Często zadajesz sobie pytanie - jak przyprawiać kasze?


Jest wiele przykładów dań gdzie kasze odgrywają główną rolę. Niektórym kasze nasuwają na myśl mało atrakcyjne aromaty. Nic bardziej mylnego. Zobacz jak z nieatrakcyjnej kaszy przygotować najcudowniejsze kombinacje smakowe. Gdzie tkwi problem ... Gotując jakąkolwiek kaszę pamiętaj aby mocno przyprawić.


Kasze same w sobie nie mają wyrazistych smaków, dlatego by nie skupiać się na mdłym - na ogół - ich smaku powinniśmy je bardzo mocno przyprawić. Przyprawy doskonale wzbogacą i poszerzą wachlarz smakowy.




Chcesz być informowana/y o nowych artykułach?
<< Dołącz do nas TUTAJ >>



Jak przyprawić kaszę tak, aby nie była złem koniecznym a najatrakcyjniejszym dodatkiem do potraw?

Wskazanie jednoznaczne dodatku do mięs i kotletów warzywnych ma gotowana kasza gryczana. Każdy spotkał się z nią przynajmniej raz na talerzu. Kasza gryczana będzie smakowała o niebo lepiej kiedy dodamy do niej, po ugotowaniu, sporą ilość drobno posiekanych ziół.

Na smak kaszy (nie tylko gryczanej) możesz też wpłynąć już na starcie, gdy rozpoczyna się gotować. Jej aksamitny smak wywołać możesz dodatkiem łyżki masła lub 2-3 łyżek oliwy czy oleju dodanych do gotującej się wody.

Jeżeli w planie masz podanie dania z lekko pikantnym dodatkiem w postaci kaszy - dodaj też podczas gotowania płaską łyżeczkę przyprawy curry. Wchłonie ją kasza z wody i nabierze lekko pikantnego smaku.

Możesz też pokusić się o własne eksperymenty z innymi mieszankami przypraw.

Do odważnych świat należy. Być może właśnie tak odkryjesz zupełnie nowy smak kaszy, który przypadnie Ci do gustu.

Przyprawy z dodatkiem kurkumy (jak curry) mają w sobie też inny dodatkowy walor. Kasza nabierze żółtawego koloru - nie będzie już taka szarobura.

Kasze na ogół gotujemy w osolonej wodzie - ważne więc, gdy korzystasz z gotowych mieszanek przypraw, sprawdź czy w składzie nie ma już soli, bo może to wpłynąć na zbyt słony smak kaszy po ugotowaniu.

Niewielu wie, że łyżeczka mączki grzybowej (suszonych grzybów w proszku) dodana do wody podczas gotowania kaszy uwolni zaskakująco apetyczną gamę smaków doskonale komponujących się w daniach z kaszami. W takich daniach na ogół występuje również gęsty sos. To samo tyczy się gotowania kasz w bulionach lub z ich dodatkiem - to zupełnie inny wymiar kasz.

Jeżeli kasza występuje jako składnik Twoich sałatek - przygotuj ją wcześniej i umieść gotową sałatkę w lodówce na 2-3 godziny.


Potrawa nabierze więcej aromatu, kasza przejmie część aromatu z pozostałych składników. Tzw. "przegryzienie się" składników jest bardzo ważne w sałatkach z kaszami, aby były aromatyczne i jednolite. Taki zabieg wynosi potrawę na znacznie wyższy poziom smakowy.


Zioła dodawane do kasz powinno się podgrzewać przed dodaniem. Uwalnia się wtedy zdecydowanie więcej olejków eterycznych. Sprawdź jak aromatyczne potrafią być włoskie zioła podgrzane na suchej patelni przez kilka chwil.

Przed gotowanie kaszy gryczanej można też podprażyć ją na patelni z odrobiną tłuszczu. Prosty zabieg a doskonały sposób na uwolnienie z kaszy gryczanej wspaniałego orzechowego aromatu.

Do wielu dań z kaszami pasują również kiełki - czyli to co najbardziej lubimy!
Zadbaj więc o własne zdrowe kiełki, pachnące zioła w domowych zielnikach i do dzieła! Mieszaj, eksperymentuj i twórz wspaniałe kulinarne dzieła.

Z taką wiedzą możemy śmiało dopisać - smacznego!







Inne artykuły - ( 7 )

Musli na zdrowieCo jeść i pić zimą, by się rozgrzaćPigwa - niedoceniany owoc z mojego ogródka

Szybkie zacierki Koreczki focaccia Białe bułeczki Ziołowe bułeczki z pasztetem z nutą chrzanu

Autor tej strony udostępnia przepisy za darmo. Korzystaj więc z nich do woli.
Jeżeli udostępniasz przepis z tej strony podaj jej adres ( www.kielkismaku.pl ) - to zupełne minimum jakie możesz zrobić, aby pokazać, że szanujesz pracę innych.
Jeżeli serwis jest dla Ciebie pomocny poleć go innym - będą Ci wdzięczni.
--- Powrót do wyszukiwania przepisów